Rozrywka

  • 3 grudnia 2017
  • 12 grudnia 2017
  • wyświetleń: 2081

Wielokrotnie nagradzany pektakl Saxofonista w MDKu

Za nami:

Miejski Dom Kultury zaprasza 12 grudnia o godz. 18:00 na spektakl "Saxofonista" - wielokrotnie nagradzany, który doczekał się ponad dwustu prezentacji na festiwalach i przeglądach teatrów niezależnych w całej Polsce i zagranicą. Znalazł się w gronie najlepszych przedstawień sezonu 2001/2002 według miesięcznika "Teatr" i zdobył wiele nagród.

Przedstawienie powstało na podstawie autorskiego scenariusza Jarosława Filipskiego, reżysera i autora tekstów do spektakli słynnego w latach 90. teatru studenckiego WIFIFI. "Saxofonista" to popis gry aktorskiej w wykona-niu Wojciecha Kowalskiego, wcielającego się w rolę prowincjonalnego aktora ubiegającego się o angaż. Aktor jest zafascynowany Jerzym Stuhrem, którego próbuje odegrać przed reżyserem. Ta fascynacja ma jednak wiele odcieni, całą gamę - od uwielbienia do zawiści. Głównym tematem spektaklu staje się zmaganie człowieka, aby dorównać niedoścignionemu ideałowi. Zmaganie,
w którym powoli zatraca sam siebie, a staje się bladym odbiciem "gwiazdy". "Saxofonista" bawi znakomitym poczuciem humoru, wyczuciem sytuacji teatralnej i licznymi odniesieniami do twórczości Stuhra, a jednocześnie zostawia z poważniejszą refleksją.

Saxofonista


O Teatrze From Poland

Powstał w Częstochowie na gruzach kultowego w latach 90. Teatru WIFIFI. Tworzą go: Jarosław Filipski oraz Wojciech Kowalski. Do realizacji swoich projektów teatr zapraszał: muzyka jazzowego Bronisława Dużego, Jarosława Puszka z zespołu Habakuk, a także Teatr Momo, Teatr Realistyczny czy Teatr Kreatury.

Scenariusze dla teatru pisze Jarosław Filipski - jego tekst "Czeczenki" zrealizował z powodzeniem Teatr Kreatury z Gorzowa Wielkopolskiego, zdobywając wiele nagród. Teatr From Poland prowadzi w Częstochowie swoją scenę muzyczno-teatralną i galerię.

Bilety w cenie 20 i 15 zł do nabycia w sekretariacie MDK.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj