Transmisja opery "Czarodziejski flet" z The Metropolitan Opera
Za nami:
W sobotę, 6 stycznia w Miejskim Domu Kultury będzie można zobaczyć operę "Czarodziejski flet" (Singspiel - śpiewogra) w 2 aktach Wolfganga Amadeusa Mozarta.
Różne drogi prowadzą do operowego świata. Julie Taymor na początku lat 90. wyreżyserowała filmową wersję opery-oratorium "Król Edyp" Strawińskiego, wykorzystując wielkie ruchome lalki; producentem przedsięwzięcia był Peter Gelb, obecny dyrektor Met. Taymor ma na swoim koncie także reżyserię "Fridy" z Salmą Hayek czy musicalu "Król Lew". Jej wersja "Czarodziejskiego fletu" Mozarta to prawdziwe przedstawienie familijne z barwnymi kostiumami, bajkowym librettem, akcentami komediowymi i wielkimi animowanymi lalkami, poruszanymi m.in. za pomocą powietrza (flet to przecież instrument dęty). Książę Tamino i jego przyjaciel, zabawny ptasznik Papageno, muszą przejść próby, by zyskać wtajemniczenie i nagrodę: miłość idealnej dziewczyny. Na księcia czeka Pamina - córka Królowej Nocy, na ptasznika - podobna do niego kolorowo "opierzona" Papagena.
Obsada:
Golda Schultz jako Pamina,
Kathryn Lewek jako Królowa Nocy,
Charles Castronovo jako Tamino,
Markus Werba jako Papageno,
Christian Van Horn jako Mówca,
René Pape jako Sarastro,
Soliści, chór, balet, lalkarze i orkiestra The Metropolitan Opera,
James Levine - dyrygent.
Przedstawienie trwa około 3 godzin (w tym 1 przerwa).
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.