Rozrywka

  • 21 lutego 2018
  • 6 marca 2018
  • wyświetleń: 2552

Rozstęp mięśnia prostego brzucha po porodzie. Warsztaty z fizjoterapeutką

Materiał partnera:

Pojawienie się na świecie wyczekiwanego maleństwa zmienia życie kobiety o 180 stopni w wielu aspektach. W tym całym natłoku nowych obowiązków, świeżo upieczone mamy niestety najczęściej zapominają o własnych dolegliwościach, które nierzadko dają się mocno we znaki. Problem może nie pojawi się bezpośrednio po ciąży, ale już przy planowaniu kolejnej, bądź w życiu późniejszym, niestety na pewno.

FIZJOS - MASAŻ - REHABILITACJA - SZKOŁA RODZENIA,Auto Myjnia


Rozstęp mięśnia prostego brzucha może dotyczyć wszystkich kobiet, niezależnie od sposobu rozwiązania ciąży. Rozszczep jest sytuacją, gdy oba brzuśce mięśnia prostego brzucha oddalają się od siebie, ale niestety nie wracają do stanu sprzed ciąży. Oczywiście w samej ciąży oraz bezpośrednio po, rozstęp jest sprawą fizjologiczną. W późniejszym czasie może być czynnikiem, który predysponuje do pojawienia się bólów pleców, zwłaszcza odcinka lędźwiowo - krzyżowego oraz wystąpienia przepukliny pępkowej, a także wielu innych problemów z narządami wewnętrznymi.

Serdecznie zapraszamy na nasze warsztaty poświęcone wyżej opisanemu zjawisku, na których przybliżymy etiologię problemu, a także nauczymy, jak zbadać i zabezpieczyć istniejący rozstęp. Warto dodać, iż w Polsce leczeniem pierwszego rzutu tej dolegliwości, jest zabieg operacyjny, którego można uniknąć w prosty sposób, wspomagając się odpowiednio dobranymi ćwiczeniami i terapią manualną. W wiodących ośrodkach w Polsce, terapia przynosi znakomite efekty, uzyskane w bezpieczny sposób.

Na Warsztaty zapraszamy 6 marca o godzinie 19.15 w gabinecie Fizjos. Czas trwania spotkania to 60-90 minut. Zapisy telefoniczne pod numerem: 880-796-626. Koszt: 20 zł od osoby. Ilość miejsc ograniczona. Spotkanie prowadzi mgr Justyna Świergolik - fizjoterapeutka z dużym doświadczeniem w pracy z pacjentem, specjalizująca się w rehabilitacji ginekologicznej i kobiet ciężarnych.

FIZJOS - MASAŻ - REHABILITACJA - SZKOŁA RODZENIA,Auto Myjnia


Edukacja dla zdrowia w FizjosieGabinet Rehabilitacji i Szkoła Rodzenia FIZJOS zapraszają na cykl spotkań edukacyjnych o szerokiej tematyce zdrowotnej. Zakres spotkań jest bardzo urozmaicony. Zainteresowane osoby zachęcamy do śledzenia naszych aktualności, gdzie będą na bieżąco podawane terminy i tematyka Edukacji dla zdrowia w Fizjosie.

Tematy najbliższych spotkań:
6 marca
Rozstęp mięśnia prostego brzucha, czyli o tym, jak zadbać o siebie samą po porodzie - warsztaty z fizjoterapeutką ginekologiczną
13 marca
Wprowadzenie posiłków po karmieniu naturalnym, mieszanym i sztucznym - warsztaty z dietetykiem, położną
24 marca
Jak uniknąć asymetrii ułożeniowej oraz patologicznego napięcia mięśni u noworodka? - warsztaty z fizjoterapeutką dziecięcą
Kwiecień
Jakich zabawek unikać dla maluszków żeby zdrowo stymulować rozwój. - warsztaty z fizjoterapeutką dziecięcą
Kwiecień
Pierwsza pomoc u noworodków i dzieci - warsztaty z ratownikiem medycznym
Kwiecień
Smoczek i butelka - wpływ na rozwój mowy - spotkanie neurologopedą dziecięcym.
Kwiecień
Szkoła rodzenia w pigułce. Czy szkoła rodzenia uczy rodzić? - warsztaty z położną.

Zapisy: Gabinet Fizjos, Pszczyna ul. Zamenhofa 4/3a, tel. 880-796-626. Koszt warsztatów od 20 zł do 50 zł. Więcej informacji telefonicznie lub na http://www.fizjos.pl.

FIZJOS - MASAŻ, FIZJOTERAPIA, USG, WKŁADKI

43-200 Pszczyna
ul. Zamenhofa 4/3

kom. 790636990
kom. 880796626Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "firma Fizjos" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

firma Fizjos

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "firma Fizjos" podaj