czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 9 marca 2018
  • 13 marca 2018
  • wyświetleń: 1891

Kino Świt: "Architekt. Filmowa opowieść o Stanisławie Niemczyku"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Kino Świt zaprasza na obraz "Architekt. Filmowa opowieść o Stanisławie Niemczyku".

Stanisław Niemczyk (ur. w 1943 w Czechowicach-Dziedzicach) - polski architekt, nazywany "polskim Gaudim", laureat Honorowej Nagrody SARP w 1998 r., uhonorowany w 2000 r. przez Jana Pawła II odznaczeniem Pro Ecclesia et Pontifice. Za zasługi dla budownictwa sakralnego otrzymał 18 czerwca 2011 r. medal Per artem ad Deum (Przez sztukę do Boga), przyznawany przez Papieską Radę ds. Kultury.

Niemczyk ukończył Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej w 1968 r., pisząc pracę dyplomową u prof. Włodzimierza Gruszczyńskiego. Od 1968 r. pracował w Tychach w Miastoprojekcie, gdzie wyróżnił się projektowaniem obiektów nietypowych i jednocześnie wyprzedzających swój czas. Autor budynków handlowych, usługowych, mieszkalnych i sakralnych. Zasłynął jako twórca niezwykłych kościołów.

W roku 2013 został odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" i orderem Ecce Homo.

Architekt mieszka w Tychach i prowadzi własne biuro. Po projekcji spotkanie z bohaterem filmu i reżyserem Witoldem Adamczykiem.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt

BM / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj