czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 4 października 2006
  • wyświetleń: 1408

Poznaliśmy gminę z OFS

560 młodych ludzi zorganizowanych w 47 grupach ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich wzięło udział w IV Rajdzie „Poznajemy Naszą Gminę”. Imprezę przygotowali jak co roku działacze Obywatelskiego Forum Samorządowego na czele z prezesem zarządu tego stowarzyszenia Grzegorzem Tomaszczykiem i członkiem zarządu OFS Grzegorzem Lubeckim. Uczestnicy rajdu mieli do pokonania jedną z czterech tras na terenie Czechowic-Dziedzic, a także musieli wyznaczyć azymut, odnaleźć zaznaczone na mapie punkty oraz wykazać się odpowiednią wiedzą historyczną, geograficzną i ogólną o swoim regionie.

W kategorii uczniów szkół podstawowych najlepiej wypadli młodzi ludzie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ligocie pod kierunkiem Wioletty Borkowskiej. Drugie miejsce zajęły dzieci z SP nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach kierowane przez Ilonę Oczkowską, a trzecie także z SP nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach pod kierunkiem Małgorzaty Wątor.

W gronie gimnazjalistów rajd wygrała grupa z Gimnazjum Publicznego nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach pod przewodem Magdy Kozłowskiej i Barbary Parchańskiej. Drugą lokatę zajęła młodzież z GP nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach pod kierunkiem Pawła Mizery. Trzecie miejsce zdobyli natomiast młodzi ludzie z GP nr 2 pod przewodem Jolanty Kucharskiej.

Wśród uczniów szkół średnich najwięcej punktów zdobyła „grupa montowana” absolwentów GP nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach i uczniów Zespołu Liceów im. M. Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach pod kierunkiem Jagody Skiby. Na drugim miejscu znaleźli się uczniowie ZL im. M. Skłodowskiej-Curie pod kierunkiem Katarzyny Maśki.

Nagrody wręczali prezes OFS Grzegorz Tomaszczyk, członek zarządu OFS Grzegorz Lubecki i przedstawiciel Urzędu Miejskiego Stanisław Zagól.

Z okazji pięcioletniej działalności turystycznej Obywatelskiego Forum Samorządowego młodzi ludzie wręczyli dorosłym osobom związanym z OFS „certyfikaty wielkiego, prawdziwego i wspaniałego przyjaciela dzieci”. Certyfikat otrzymał Krzysztof Dziedzic z firmy „Tramp”, która przewozi m. in. dzieci i młodzież podczas „Rajdów za złotówkę”. W podobny sposób uhonorowano strażaków z OSP Dziedzice, których podczas imprezy reprezentowali Tadeusz Kapias i Andrzej Wiązowski. Certyfikat wręczono również prezesowi zarządu Obywatelskiego Forum Samorządowego Grzegorzowi Tomaszczykowi, który stwierdził, iż nie traktuje statuetki jako nagrody dla siebie.

– Statuetka jest symbolem pracy wszystkich animatorów życia społecznego z OFS oraz sympatyków stowarzyszenia. Chcemy nadal pozyskiwać wasze uśmiechy i nieść wam radość – powiedział do dzieci i młodzieży Grzegorz Tomaszczyk.

Prezes zarządu stwierdził, że najlepszym miejscem dla statuetki będzie mieszkanie państwa Lubeckich, w którym mieści się nieformalne biuro OFS.

Na mecie rajdu wystąpił m. in. zespół muzyki gospel pn. „Freedom”. Młodzi czechowiczanie z dobrym skutkiem śpiewają od roku w składzie: Sebastian Gabryś, Agnieszka Krawiec oraz Wioletta, Daniel i Kamil Malcharowie. Ostatnio dołączył do nich Sylwester Całujek.

Na zakończenie imprezy grał i śpiewał pszczyński zespół „Szantana”, w którym występują Jędrzej Otręba, Wojciech Prządka, Grzegorz i Szymon Szczepańczykowie oraz Dariusz Szymczak.

(pi)

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.