czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Rozrywka

  • 25 maja 2018
  • wyświetleń: 1163

Mali Odkrywcy w bibliotece w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

W dniach od 14 do 19 maja po raz dziesiąty Akademia Techniczno-Humanistyczna organizowała Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki. Biblioteka czechowicka włączyła się w jego interesujący program 17 maja.

Mali Odkrywcy w bibliotece w Czechowicach
Mali Odkrywcy w bibliotece w Czechowicach-Dziedzicach · fot. MBP Czechowice-Dziedzice


Celem Festiwalu jest rozwijanie wśród uczestników dużych i małych zainteresowań sztuką i nauką. Poznawanie zachwycającego świata nauki odbywa się równocześnie, w tych dniach, w wielu miejscach Regionu Podbeskidzia. Tegorocznym hasłem przewodnim Festiwalu była parafraza myśli Platona - " Myśleć co prawdziwe, czuć co piękne, kochać co dobre". Do udziału w tym interesującym przedsięwzięciu włączyła się również, wzorem lat ubiegłych, Miejska Biblioteka Publiczna. Spotkania w naszym mieście, w ramach współpracy z dr inż. Lucyną Przywarą - Prodziekanem ds. studentów Wydziału Inżynierii Materiałów, Budownictwa i Środowiska Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej Instytut Ochrony i Inżynierii Środowisk, skierowane zostały do sześciolatków z Przedszkola Publicznego nr 8 oraz uczniów klasy drugiej ze szkoły Podstawowej nr 2. W przeprowadzeniu doświadczeń pomogła studentka ostatniego roku, inż. Inżynierii Środowiska Anna Adamiec.

Mali odkrywcy uczestniczący w spotkaniach mieli możliwość poznawania i rozwijania swojej wiedzy z zakresu zjawisk przyrodniczych związanych z wodą. Celem warsztatów było nie tylko rozbudzanie ciekawości otaczającego świata, ale przede wszystkim kształtowanie umiejętności obserwacji i wyciągania wniosków z przeprowadzonych doświadczeń. W trakcie spotkań dzieci poznały zasady obowiązujące podczas przeprowadzania eksperymentów oraz podejmowały próby samodzielnego wykonania zadania- zgodnie z instrukcją prowadzących- przewidywania wyniku, a także uzasadnienia go. Interesujące zjawiska dyfuzji, rozpuszczania, mieszania, zmiany stanu skupienia, czy różnicę gęstości substancji dzieci poznawały wykonując doświadczenia: bariera z tkaniny, kwiat NENUFARU, tajemniczy ziemniak, co pływa co tonie, co się rozpuści, tajemniczy atrament i ocet, tańczący olej, znikająca woda, kolorowy wulkan. Po każdym spotkaniu mali odkrywcy wychodzili bogatsi w wiedzę nie tylko na temat właściwości wody, ale także jej ogromnego znaczenia w naszym życiu.

aka / czecho.pl, źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj