czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 21 czerwca 2018
  • wyświetleń: 1805

Sezon Rotuza zakończony wygraniem Ligi i awansem do A-Klasy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "UKS Rotuz Bronów" podaj

Po 3 sezonach zaciętej walki o wyrwanie się z otchłani B-Klasowej rzeczywistości, w końcu można ogłosić w Bronowie sukces! Cel osiągnięty. UKS Rotuz Bronów po raz pierwszy w swej krótkiej historii, awansuje do Bielskiej A-Klasy!

Kiedy po dwóch sezonach bezowocnej walki o awans, prowadzony wówczas przez Jarosława Krystiana Rotuz, znajdował się ewidentnie na zakręcie. Wtedy też odważna decyzja prezesa Brzuski, której efektem było zatrudnienie anonimowego do tej pory Łukasza Szklarskiego, okazała się kluczem to sukcesu jakim było wygranie ligi.

Sezon rozpoczęli dobrze, bo od dwóch pewnych wygranych. Jednak już w 3 kolejce Rotuz zgubił punkty w Kozach na skutek własnych błędów i nieskuteczności. Jak się później okazało, była to jedyna porażka w tym sezonie, a do końca roku Rotuz wygrał każdy mecz, nie dając najmniejszych szans rywalom.

Zima w Bronowskim klubie została bardzo solidnie przepracowana, dzięki dobrej współpracy z władzami Gminy Czechowice-Dziedzice w bardzo komfortowych warunkach, na obiektach Czechowickiego MOSiRu.

Na wiosnę gdy wiadomo było, że Rotuz jest głównym faworytem do wygrania ligi, zwycięstwa przestały przychodzić z łatwością. Każdy rywal robił co mógł aby pokonać lidera, jednak to Rotuz dzięki świetnemu przygotowaniu fizycznemu, wyszarpywał seryjnie 3 punkty w końcówkach meczy. W rundzie rewanżowej Rotuz nie poniósł ani jednej porażki, zaledwie dwukrotnie remisując.

To był świetny i emocjonujący sezon, a dzięki przemyślnym decyzjom trenera i zaangażowaniu zawodników, również sezon zwycięski. Fakt ten cieszy wszystkich sympatyków Rotuza a w szczególności Prezesa Klubu Jakuba Brzuskę, bez którego to wszystko raczej by się nie udało...

Tymczasem wszyscy zwycięzcy poprzednich rozgrywek, udają się na zasłużone urlopy, zasiadają w fotelach i oglądają Mundial oraz nadrabiają czas z rodzinami.

Czas na powrót do treningów nadejdzie za około miesiąc, nadejdzie również czas na Misję A-Klasa!

Rotuz Bronów

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

UKS Rotuz Bronów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "UKS Rotuz Bronów" podaj