Rozrywka

  • 21 czerwca 2018
  • wyświetleń: 4022

[ZDJĘCIA] Weselny klimat podczas Przeglądu Potraw Regionalnych

Stare przysłowie mówi, że "gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść". A co dopiero, gdy za przygotowanie potraw zabierze się ich ok. 200. Tyle bowiem pań zrzeszonych w 35 Kołach Gospodyń Wiejskich na odświętnie przystrojonych stołach rozłożyło swoje wyroby podczas Przeglądu Potraw Regionalnych "Kulinarne Dziedzictwo Powiatu Bielskiego". Hasłem przewodnim tegorocznego przeglądu było - "Przyjęcie weselne".

Przegląd Potraw Regionalnych - 17.06.2018 · fot. Edward Szpoczek


Ogromny namiot rozłożony na boisku w Porąbce 17 czerwca spełniał rolę Sali Weselnej. Zgromadzili się w nim parlamentarzyści, samorządowcy, pracownicy Urzędów Gminnych i mieszkańcy na czele z gospodarzami: starostą Andrzejem Płonką i wójtem Porąbki Czesławem Bułką. Weselili się nie tylko z powodu obfitości pysznych dań, zakąsek, deserów i nalewek oraz z obecności ogromnej ilości mieszkańców, ale przede wszystkim z faktu, że Powiat Bielski świętował swoje 20-lecie.

W przeglądzie brały udział 3 Koła z terenu miasta i gminy Czechowice-Dziedzice. KGW "Czechowice-Górna" w składzie: Grażyna Adamiec, Maria Kłoda, Anastazja Zuber, Barbara Polok, Maria Bartoszek zaprezentowało - kołocz weselny makowo-serowy, roladę z kurczaka, nalewkę truskawkową. Towarzystwo Przyjaciół Ligoty reprezentowane przez Małgorzatę Kwaśniak i Marię Szwedę serwowało jako danie główne - kluski śląskie, roladę śląską z sosem, modrą kapustę z jabłkiem oraz nalewkę miodowo-ziołową. Na kompletny obiad weselny zaprosiło KGW "Zabrzeżanki" - Izabela Londzin, Barbara Londzin i Elżbieta Kuś. Składał się on z: rosołu wołowo-drobiowego z kluseczkami, pieczeni wieprzowej z sosem i ziemniakami, sałatki z czerwonej kapusty, a na deser - legumina, tort czekoladowy, kołacz drożdżowy z serem, drobne ciasteczka i przepalanka. Na przywitanie Młodej Pary panie upiekły ozdobny bochen chleba. Kucharki z Zabrzega zadbały też o piękny wystrój stołu weselnego, nad którym zawiesiły duże zdjęcie dawnych uczestników wesela. Tą aranżację doceniła Redakcja Miesięcznika "Mój Powiat", przyznając im specjalną nagrodę.

KGW spod flagi z logiem Czechowic-Dziedzic nawiedzili i potraw spróbowali: starosta A. Płonka i jego zastępca Grzegorz Szetyński, członkowie Zarządu Powiatu: Katarzyna Adamiec i Stanisław Pięta, przewodniczący Rady Powiatu Jan Borowski, radna Barbara Adamska, wiceprezes Zarządu Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów Mirosław Szemla, dyr. MDK Bolesław Folek i wielu innych znamienitych gości, którzy zapowiedzieli swoją obecność na przyszłorocznym Przeglądzie.

Edward Szpoczek

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.