czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 16 listopada 2006
  • wyświetleń: 1642

Święto wina Beaujolais Nouveau

Każdego roku w trzeci czwartek listopada obchodzone jest święto wina Beaujolais Nouveau. W ten właśnie dzień do sprzedaży trafiają pierwsze butelki z nowego rocznika. Wino powstaje we Francji, z winogron Gamay. Ma fioletowo-czerwoną barwę oraz dość intensywny owocowy smak. Swoje walory zachowuje jednak zaledwie przez kilka tygodni od pojawienia się na rynku.

Reklama

Święto wina Beaujolais Nouveau
fot. Piotr Komoniewski


13% internautów portalu czecho.pl uważa Beaujolais Nouveau za czystą komercję, gdyż dzięki intensywnej, globalnej kampanii, święto znane jest już prawie na całym świecie. Inni traktują je jako miłe sympatyczne święto (26%), dzięki któremu można spotkać się w gronie przyjaciół, rodziny i delektować się smakiem młodego wina.

Co ciekawe 58% internutów portalu czecho.pl nie ma pojęcia o co w tym wszystkim chodzi. Mamy nadzieję, że po tym artykule choć w małej części odkryliśmy rąbek tajemnicy.

Święto wina Beaujolais Nouveau jest dosyć popularne w sąsiedniej Pszczynie. Poniżej prezentujemy wybrane oferty pszczyńskich restauracji, które serdecznie zapraszają na wielkie świętowanie.

Restauracja Frykówka (tel. 032 449-00-20)

W Restauracji Frykówka szef kuchni przygotuje dania, które znakomicie skomponują się z winem Beaujolais Nouveau. Będą to np. żabie udka w delikatnym dip'ie czosnkowym, czy też warkocz z polędwicy w sosie musztardowo-pieprzowym. Do tego muzyka na żywo w wykonaniu Jakuba Maronia (puzon) i Przemysława Strączek (gitara).
[więcej informacji]

Restauracja u Mikołajca (tel. 032 210-45-10)

W Restauracji u Mikołajca w czwartkowy wieczór na przystawkę otrzymamy deskę serów. Daniem głównym będzie bulion z kluseczkami wątrobianymi i aromatyczna kaczka pieczona z żurawiną i jabłkami. Do tego oczywiście degustacja wina Beaujolais Nouveau przy wspaniałym akompaniamencie muzycznym.
[więcej informacji]

Restauracja Va Banque (tel. 032 210-34-72)

Restauracja Va Banque to kolejny lokal, który zaprasza swoich gości na dzisiejsze święto wina Beaujolais Nouveau. Restauracja Va Banque, aby podkreślić doskonały smak wina i zaspokoić podniebienia proponuje wytworną deskę serów, sałatkę z małży w makaronowych muszelkach na zielonej sałacie oraz borowiki w śmietanowym cieście francuskim.
[więcej informacji]

ups / czecho.pl

------------------------

Uwaga - jeśli jakakoliek czechowicka restauracja również organizuje święto wina Beaujolais Nouveau, prosimy o przesłanie informacji. Z chęcią zamieścimy ją na łamach portalu czecho.pl.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.