czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 2 stycznia 2019
  • 17 stycznia 2019
  • wyświetleń: 7814

17. Festiwal Dobrych Filmów w kinie Świt w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Świt" podaj

W dniach od 11 do 17 stycznia w kinie Świt w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się kolejna, siedemnasta już edycja Festiwalu Dobrych Filmów. W ciągu siedmiu dni widzom zaproponowano nam osiem wybitnych obrazów spoza repertuaru. Tradycyjnie festiwalowi towarzyszył konkurs wiedzy o pokazywanych filmach, a także wybory najlepszego obrazu.

Konkurs"Roma" - 11 stycznia 19.45ROMA to barwny portret konfliktów rodzinnych i społecznej hierarchii pośród politycznego chaosu, opowiadający historię młodych służących pochodzących z indiańskiego ludu Misteków. Cleo i Adela pracują dla niedużej rodziny w zamieszkiwanej przez klasę średnią dzielnicy Meksyku Romie. Pani domu, matka czwórki dzieci Sofia usiłuje uporać się z przedłużającą się nieobecnością męża, natomiast Cleo musi stawić czoło druzgocącej prawdzie. Czy zacznie przez to zaniedbywać dzieci Sofii, które kocha jak własne? Starając się nadać nowy sens miłości i poczuciu solidarności w kontekście hierarchii społecznej, gdzie klasa i rasa są ze sobą pokrętnie splecione, Cleo i Sofia po cichu zmagają się ze zmianami przenikającymi ich rodzinny dom w kraju, w którym dochodzi do starć między wspieraną przez rząd milicją a demonstrującymi studentami.

Czas trwania: 2 godz. 15 min.
Reżyseria: Alfonso Cuarón
Scenariusz: Alfonso Cuarón
Gatunek: dramat
Produkcja: Meksyk, USA
Obsada: Yalitza Aparicio (Cleo), Marina de Tavira (Pani Sofía), Diego Cortina Autrey (Toño), Carlos Peralta (Paco)"Złe wychowanie Cameron Post" - 11 stycznia, godz. 22.15Chloë Grace Moretz jako nastolatka, którą opiekunowie umieszczają w ośrodku zajmującym się nawracaniem młodzieży. W przypadku Cameron "grzechem" był romans z najlepszą przyjaciółką. Szefem ośrodka jest ''nawrócony "gej, który choć pełen dobrych intencji nie widzi, że jego podopieczni mają problem przede wszystkim z samoakceptacją. Cameron poznaje na miejscu nieco nadgorliwą Erin oraz dwa wolne duchy - Adama i Jane Fondę. Razem próbują znaleźć sobie miejsce w nowym domu i nie zwariować. Podpatrując dole i niedole pensjonariuszy, poznajemy też wydarzenia, które doprowadziły Cameron do tego miejsca.

Czas trwania: 1 godz. 30 min.
Reżyseria: Desiree Akhavan
Scenariusz: Desiree Akhavan, Cecilia Frugiuele
Gatunek: dramat
Produkcja: USA
Obsada: Chloë Grace Moretz (Cameron Post), John Gallagher Jr. (Wielebny Rick), Sasha Lane (Jane Fonda), Forrest Goodluck (Adam Red Eagle)"Heavy trip" - 12 stycznia, godz. 17.00Turo ma 25 lat i mieszka w małej wiosce na północy Finlandii. Jego jedyną pasją jest śpiew w metalowym zespole Impaled Rektum. Panowie grają razem od 12 lat i nigdy nie dobrnęli do zagrania koncertu. Pewnego dnia odwiedza ich szef wielkiego metalowego festiwalu z Norwegii. Członkowie zespołu podejmują decyzję - teraz albo nigdy. Kradną furgonetkę, zabierają perkusistę ze szpitala psychiatrycznego i ruszają na festiwal. Zanim jednak dojdzie do pierwszego w ich życiu występu przed publicznością czekają ich przygody z fińską policją, norweską armią i osławioną jednostką "Delta".

Czas trwania: 1 godz. 32 min.
Reżyseria: Juuso LaatioJukka Vidgren
Scenariusz: Juuso LaatioAleksi Puranen
Gatunek: komedia, muzyczny
Produkcja: Finlandia, Norwegia
Obsada: Johannes Holopainen (Turo Moilanen), Minka Kuustonen (Miia), Antti Heikkinen (Jynkky), Max Ovaska (Pasi / Xytrax)"Green Book" - 13 stycznia, godz. 19.45Wybitny muzyk jazzowy zatrudnia jako swojego szofera byłego bramkarza z nowojorskiego klubu nocnego i wspólnie wyruszają w trasę koncertową. Wyprawa na głębokie południe USA da początek niewiarygodnej przyjaźni, która połączy dwa zupełnie różne światy.

Czas trwania: 2 godz. 10 min.
Reżyseria: Peter Farrelly
Scenariusz: Brian Hayes Currie, Peter Farrelly
Gatunek: dramat, komedia
Produkcja: USA
Obsada: Viggo Mortensen (Tony Lip), Mahershala Ali (Dr Don Shirley), Linda Cardellini (Dolores), Sebastian Maniscalco (Johnny Venere)"Płomienie" - 14 stycznia, godz. 19.45Marzący o karierze pisarza Jong-so, został zmuszony do powrotu na rodzinną wieś. Chłopak przeżywa właśnie zauroczenie Haemi, która twierdzi, że zna go ze szkoły. Pod jej nieobecność Jong-soo opiekuje się kotem, którego nigdy nie udaje mu się zobaczyć, choć znika zostawiane dla niego jedzenie. Z dalekiej podróży Haemi przywozi Bena, zamożnego, pewnego siebie światowca, i to z nim spędza teraz czas. Zrozpaczony Jong-soo krąży wokół szczęśliwej pary - aż do dnia, w którym dziewczyna znika. Z dnia na dzień chłopak nabiera coraz większej pewności, że to Ben jest za to odpowiedzialny.

Czas trwania: 2 godz. 28 min.
Reżyseria: Chang-dong Lee
Scenariusz: Chang-dong Lee, Jung-mi Oh
Gatunek: thriller
Produkcja: Korea Południowa
Obsada: Ah In Yoo (Jong-soo Lee), Steven Yeun (Ben), Jong-seo Jun (Hae-mi Shin), Soo-kyung Kim (Yeon-ju)"Szczęśliwy Lazzaro" - 15 stycznia, godz. 19.45Tytułowy Lazzaro jest mieszkańcem zapomnianej przez Boga i ludzi sycylijskiej wsi, bezlitośnie eksploatowanej przez baronową Alfonsinę De Lunę (Nicoletta Braschi) i jej ekonoma. Nieznający ironii, występku ani fałszu chłopak jest wcieleniem najszlachetniejszej dobroci, przez wszystkich uznawanej jednak za zwykłą głupotę. Kiedy więc Lazzaro udzieli schronienia znudzonemu synowi arystokratki, ten postanowi dla zabawy wykorzystać naiwność wieśniaka.


Czas trwania: 2 godz. 5 min.
Reżyseria: Alice Rohrwacher
Scenariusz: Alice Rohrwacher
Gatunek: dramat
Produkcja: Francja, Niemcy, Szwajcaria, Włochy
Obsada: Adriano Tardiolo (Lazzaro), Agnese Graziani (Młoda Antonia), Luca Chikovani (Młody Tancredi), Alba Rohrwacher (Antonia)"Anioł" - 16 stycznia, godz. 19.45Wibrujące rock-n-rollem Buenos Aires, lata 70. 17-letni Carlito o twarzy anioła przemierza ulice, jakby należały do niego. Od najmłodszych lat wykorzystuje wszelkie okazje by kraść.To fascynacja, której nie chce się oprzeć. Kiedy spotyka charyzmatycznego przestępcę Ramona, do głosu dochodzi ciemna strona jego natury. Za niewinnym wyglądem Carlita kryje się brutalna dusza. Film luźno oparty na życiu seryjnego mordercy Carlosa Robledo Pucha zwanego "Aniołem śmierci".

Czas trwania: 2 godz. 6 min.
Reżyseria: Luis Ortega
Scenariusz: Luis Ortega, Rodolfo Palacios
Gatunek: biograficzny, dramat
Produkcja: Argentyna, Hiszpania
Obsada: Lorenzo Ferro (Carlos), Chino Darín (Ramón), Daniel Fanego (José), Mercedes Morán (Ana María)"Wszyscy wiedzą" - 17 stycznia, godz. 19.45Po wielu latach nieobecności Laura wraz z dwójką dzieci powraca do rodzinnego miasteczka w Hiszpanii na wesele siostry. Podczas hucznej zabawy spotyka Paco, swoją wielką, pierwszą miłość. Imprezę przerywa zniknięcie Irene, nastoletniej córki Laury. Przy okazji poszukiwań na jaw wychodzą rodzinne tajemnice, o których wszyscy woleliby zapomnieć. W upalnym, sennym miasteczku pod powierzchnią czai się mrok. Wszyscy są podejrzani.

Czas trwania: 2 godz. 12 min.
Reżyseria: Asghar Farhadi
Scenariusz: Asghar Farhadi
Gatunek: dramat
Produkcja: Francja, Hiszpania, Włochy
Obsada: Penélope Cruz (Laura), Javier Bardem (Paco), Ricardo Darín (Alejandro), Eduard Fernández (Fernando)Miejski Dom Kultury,Kino Świt

Miejski Dom Kultury,Kino Świt


Przedsprzedaż karnetów 45 zł (ulgowe) i 55 zł od 2 do 10 stycznia. Od 11 stycznia karnety w cenie 50 zł (ulgowe) i 60 zł. Karnety na 3 wybrane filmy Festiwalu - 30 zł w sprzedaży od 11 stycznia. Bilety na wybrane filmy Festiwalu 10-15 zł w sprzedaży od 11 stycznia.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kino Świt

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Świt" podaj