czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 21 lutego 2019
  • 11 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 6476

[WIDEO] Za nami kolejna edycja Pszczyńskich Spotkań z Przygodą

W weekend 5-7 kwietnia w Pszczyńskim Centrum Kultury już po raz ósmy odbyły się Pszczyńskie Spotkania z Przygodą. Wśród gości tegorocznej edycji nie zabrakło wybitnych himalaistów, alpinistów i żeglarzy. Grono to uzupełnili autorzy książek, dziennikarze oraz reżyserzy. Jednym słowem wszyscy miłośnicy przygody!

ReklamaPszczyńskie Spotkania z Przygodą rozpoczęły się w piątek, 5 kwietnia Mszą Św. w intencji rodzin Berbeków i Dyakowskich. Tuż po niej nastąpiło otwarcie wystawy poświęconej pracy Ewy Dyakowskiej- Berbeki organizowanej przez Muzeum Zamkowe w Pszczynie w stajniach książęcych.

Następnie uczestnicy udali się do Pszczyńskiego Centrum Kultury, gdzie odbyła się inauguracja VIII Pszczyńskich Spotkań z Przygodą im. Ewy Dyakowskiej- Berbeki i Macieja Berbeki. Chętni zobaczyli film "DREAMLAND" w reżyserii Stanisława Berbeki, a następnie wzięli udział w konferencji pt. "Rozmowa o miłośnikach gór - małżeństwie: Ewie i Macieju Berbekach", którą poprowadził Tomasz Cylka. Udział w niej wzięli: Stanisław Berbeka, Ryszard Gajewski, Aleksander Lwow, Krzysztof Wielicki oraz Beata Sabała.Drugi dzień wydarzenia upłynął pod znakiem prelekcji: Stanisława Pisarka, Małgorzaty i Jana Kiełkowskich, Anny Czerwińskiej, Szymona Kuczyńskiego i Dobrochy Nowak oraz Bartka Dobrocha. Wieczorem uczestnicy wzięli udział w konferencji "Artur Hajzer- wspominamy wielkiego Himalaistę", którą ponownie prowadził Tomasz Cykla. Udział w niej wzięli: Janusz Majer, Piotr Pustelnik, Kacper Tekieli, Ignacy Mendza, Stanisław Pisarek. Na zakończenie chętni mogli zobaczyć film "ZIMOWA WYPRAWA NA K2 1987/1988" w reżyserii Dariusza Załuskiego.

Loading...


W niedzielę, 7 kwietnia prelekcje wygłosili: Gilberto Merlante, Danuta Piotrowska, Artur Małek i Marek Chmielarski oraz Mateusz Truteń. Uczestnicy wysłuchali także rozmowy z Dariuszem Jaroniem, którą poprowadził Tomasz Cylka. Wieczór, a tym samym ósmy cykl Pszczyńskich Spotkań z Przygodą zakończył występ Kabaretu TRUTEŃ.

Loading...


Wywiady:

BM, aka / czecho.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.