czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 26 marca 2019
  • 29 marca 2019
  • wyświetleń: 2483

Światy - zaświaty... Wierzenia, przekonania, wiedza

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Zapraszamy na wykład z cyklu "Światy - zaświaty... Wierzenia, przekonania, wiedza". Prof. dr hab. Marek Rembierz przybliży temat "Światy i światła - zaświaty i poświaty. Wierzenia, przekonania, wiedza". Spotkanie z profesorem odbędzie się 29 marca. Początek o godzinie 19.00. Wstęp wolny.

Reklama

Miejski Dom Kultury,Kino Świt


prof. dr hab. Marek RembierzDoktor habilitowany nauk humanistycznych, pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie. Kierunki zainteresowań naukowych: filozofia (metafilozofia, aksjologia i etyka, historia filozofii polskiej), religioznawstwo (historia i interpretacja idei religijnych), pedagogika (porównawcza pedagogika religii i edukacja międzykulturowa), a także krytyka artystyczna. Wspólnie z Krzysztofem Ślezińskim zainicjował i redaguje (od 2006 r.) rocznik Studia z Filozofii Polskiej. Współredaktor m.in. tomów: Bezradność. Interdyscyplinarne studium zjawiska w kontekście zmiany społecznej i edukacyjnej (Katowice 2005, wraz z Z. Gajdzicą), Filozofia edukacji i etos rodziny (Bielsko-Biała 2007, wraz z W. Wójcikiem), Wokół "Pamięci i tożsamości" (Poznań 2010, wraz z A. Olechem).

Członek towarzystw naukowych, m.in.: Polskiego Towarzystwa Filozoficznego (członek Zarządu Głównego) i Slovenského filozofického združenia pri SAV, Komisji ds. Stosunków Polsko-Czeskich i Polsko-Słowackich PAN (Oddział PAN w Katowicach). Członek Kapituły Śląskiej Nagrody im. Juliusza Ligonia (od 2012 r.). Stały felietonista tygodnika "Gazeta Ustrońska" (od listopada 2007 r. cykl felietonów W kręgu refleksji filozoficznej).

Miejski Dom Kultury,Kino Świt

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj