czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 26 marca 2019
  • 24 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 4108

Rekolekcje filmowe w Kinie Świt. Filmy o tematyce religijnej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Kino Świt zaprasza na rekolekcje filmowe. Proponujemy trzy filmy o tematyce religijnej: "Miłość i miłosierdzie", "Największy dar", "Wywiad z Bogiem".

Reklama

Bilety w cenie 10 zł.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt


"Miłość i Miłosierdzie"
Spokojne i przepełnione wiarą życie siostry Faustyny Kowalskiej zmienia się pewnego dnia nieodwracalnie.Oczom zakonnicy ukazuje się bowiem Jezus Chrystus, który zleca jej misję głoszenia prawdy o Jego Miłosierdziu i przygotowania świata na jego ostateczne przyjście. Zadanie to wydaje się niemożliwe do zrealizowania, ale siostra Faustyna zrobi wszystko, aby je wypełnić. Na światło dzienne wychodzą kolejne dowody na to, że zakonnica naprawdę widywała Jezusa. Po przeprowadzeniu badań naukowych, okazuje się, że podobizna Chrystusa widoczna na obrazie namalowanym według jej wskazówek jest identyczna z rysami twarzy i sylwetką uwiecznionymi na całunie turyńskim. Działalność polskiej zakonnicy daje początek kultowi Bożego Miłosierdzia, który czczony jest przez setki milionów osób na wszystkich kontynentach świata. Niezwykłe spotkanie siostry Faustyny i Jezusa zostało potwierdzone przez wielu papieży, w tym Jana Pawła II, który 30 kwietnia 2000 roku oficjalnie uznał ją za świętą i ustanowił święto Bożego Miłosierdzia.

Czas trwania: 1 godz. 30 min.
Reżyseria: Michał Kondrat
Scenariusz: Michał Kondrat
Gatunek: fabularyzowany dok.
Produkcja: Polska
Obsada: Kamila Kamińska, Maciej Małysa, Janusz Chabior

"Największy dar"
Fabularyzowany dokument w konwencji... westernowej komedii (warstwa fabularna) i kina faktu (warstwa dokumentalna). Głównym bohaterem opowieści jest reżyser, który w scenerii miasteczka rodem z Dzikiego Zachodu kręci klasyczną historię o walce dobra ze złem. Na artystę przychodzi kryzys twórczy i spada masa wątpliwości. Może zmienić zakończenie? Czy w każdej historii ludzie muszą się na końcu pozabijać? Ucieka z planu, by poszukać inspirujących i prawdziwych opowieści, które pomogłyby mu wymyślić inny finał swojego dzieła. Prawdziwe życie okazuje się bardziej zaskakujące niż wymyślone historie... Czy możliwa jest tak bezgraniczna miłość i tak bezwarunkowe przebaczenie?
Czas trwania: 1 godz. 45 min.
Reżyseria: Juan Manuel Cotelo
Scenariusz: Juan Manuel Cotelo, Alexis Martínez
Gatunek: fabularyzowany dok.
Produkcja: Hiszpania, Polska
Obsada: Juan Manuel Cotelo (Reżyser), Santi Rodríguez (Will), Carlos Aguillo (Jack), Inés Sájara (Producentka)

"Wywiad z Bogiem"
Po powrocie do domu z wojny w Afganistanie, dziennikarz Paul Asher stara się poradzić sobie z następstwami swoich doświadczeń, nieudanego małżeństwa i jego umierającej wiary.Nie wiedząc, do kogo się zwrócić, zanurza się głęboko w coś, co może okazać się historią jego życia - wywiadzie z tajemniczym mężczyzną, który twierdzi, że jest Bogiem.

Czas trwania: 1 godz. 37 min.
Reżyseria: Perry Lang
Scenariusz: Ken Aguado
Gatunek: dramat
Produkcja: USA
Obsada: David Strathairn (Mężczyzna), Brenton Thwaites (Paul Asher), Hill Harper (Gary), Yael Grobglas (Sarah Ashe)

aka, ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj