Rozrywka

  • 30 stycznia 2007
  • wyświetleń: 957

Wydarzenie Muzealne Roku

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił konkurs „Wydarzenie Muzealne Roku”. Jego celem jest promocja wybitnych osiągnięć z zakresu działalności muzealnej w województwie śląskim. Nagrody przyznawane mogą być w kategoriach: wystawy, publikacje, dokonania z zakresu inicjatyw edukacyjnych, dokonania z zakresu konserwacji.

W regionie działa ok. 40 muzeów o różnym statusie. Rocznie odwiedza je blisko milion zwiedzających, z których 45 proc. stanowi młodzież. Znakomita większość muzeów podlega samorządom, ale są także prywatne placówki. Większość z nich to niewielkie instytucje z ciekawą ofertą wystawienniczą i edukacyjną, którym ciężko jest się przebić w rywalizacji krajowej. „Wydarzenie Muzealne Roku” jest nie tylko promocją najlepszych rozwiązań, ale także zachętą do dalszego rozwoju i zaakcentowania swej roli w życiu społeczności lokalnych.

Wnioski o przyznanie nagrody mogą składać: instytucje kulturalne, jednostki samorządu terytorialnego, związki lub stowarzyszenia twórcze i kulturalne, uczelnie wyższe, osoby zajmujące się działalnością w zakresie ochrony dziedzictwa narodowego oraz dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.