czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 28 maja 2019
  • 7 czerwca 2019
  • wyświetleń: 3037

[ZDJĘCIA] Święto Powiatu Bielskiego w Wilamowicach

W pierwszym dniu Święta Powiatu Bielskiego oraz Wilamowskich Śmiergustów wręczone zostały nagrody dla laureatów Polsko-Czeskich Spotkań Amatorskich Grup Artystycznych SAGA '2019.

Święto Powiatu Bielskiego w Wilamowicach - 01-02.06.2019 · fot. A. Macher / Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Na scenie zaprezentowało się ponad 240 laureatów przeglądu, w tym m.in. zespoły muzyczne "Big Band SILESIA" z Czechowic-Dziedzic, Orkiestra "Con Fuoco Band" z POPP ART. w Czechowicach-Dziedzicach, Szkolny Regionalny Zespół "Klimczok" ze Szczyrku, "Włóczykije" z Kóz, "Osmaband a Osma" z Frydka-Mistka oraz zespoły taneczne takie jak Formacja Taneczna Modern Jazz "Euforia" z Młodzieżowego Centrum Aktywności Twórczej w Czańcu, Zespół Regionalny "Porąbczanie" z Porąbki, Mażoretki NAMEZIS Hecznarowice, Mażoretki "Mini Gracja" i "GRACJA" ze Starej Wsi.

W tegorocznym przeglądzie łącznie udział wzięło 764 uczestników z 43 grup artystycznych. Polsko-Czeskie Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych SAGA ‘2019 oraz Koncert laureatów realizowane były w ramach projektu pn. "Edukacja kulturalna mieszkańców pogranicza polsko-czeskiego" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska -Polska 2014-2020 oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Beskidy. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego przeglądu i życzymy dalszych sukcesów!

aka / czecho.pl
źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.