czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Rozrywka

  • 25 lipca 2019
  • wyświetleń: 2040

Święto folkloru w Żywcu! Przed nami 56. Tydzień Kultury Beskidzkiej

Artykuł sponsorowany:

Od 26 lipca do 4 sierpnia w Żywcu już po raz 56. odbędzie się wielkie święto folkloru! Podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej zobaczymy zespoły z całego świata, m. in. z Macedonii, Kanady, Chile oraz Turcji.

Tydzień Kultury Beskidzkiej należy do największych i najbardziej znanych imprez folklorystycznych w Europie. To święto wypełnione koncertami, wystawami, kiermaszami i spotkaniami z twórcami ludowymi. Jednym z punktów imprezy jest barwny korowód zespołów, które prezentują się na ulicach miasta. W Żywcu korowód odbędzie się w piątek, 2 sierpnia o godzinie 11.00.

W ramach wydarzenia zorganizowany zostanie 50. Festiwal Folkloru Górali Polskich. Codziennie - od 26 do 30 lipca - będzie można oglądać i słuchać górali. Natomiast 31 lipca rozpoczną się koncerty główne zespołów polskich i zagranicznych w ramach Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Finał wydarzenia zaplanowano na 4 sierpnia na godzinę 18.00. Wówczas w amfiteatrze pod Grojcem zagrają laureaci Festiwalu Folkloru Górali Polskich.

Podczas 56. Tygodnia Kultury Beskidzkiej odbędą się także liczne imprezy towarzyszące. Wśród nich m.in. Targi Sztuki Ludowej na rynku, wystawa z okazji 50. Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Centrum Promocji Kultury Żywieckiej przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Żywieckiej oraz wystawa pokonkursowa 20. Konkursu Zdobnictwa Bibułkowego w Muzeum Miejskim w Żywcu.

Na wszystkie koncerty TKB w Żywcu wstęp jest wolny.

56. Tydzień Kultury Beskidzkiej