Rozrywka

  • 6 sierpnia 2019
  • 16 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 5175

Święto ziół w skansenie - Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej

15 sierpnia w Polsce jak i innych krajach Europy obchodzone jest święto Matki Boskiej Zielnej - Patronki ziemi i płodów rolnych. Z tej okazji Zagroda Wsi Pszczyńskiej zorganizowała "Święto ziół w skansenie".

Święto Ziół i Msza Św. w Skansenie w Pszczynie - 15.08.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter / czecho.pl


Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 10.30 plenerową mszą św. w intencji Mieszkańców Pszczyny, podczas której nastąpiło poświęcenie ziół i kwiatów. Przed mszą św. na terenie skansenu była możliwość zakupienia wiązanek oraz wianków kwiatowo-ziołowych przygotowanych przez lokalne kwiaciarnie.

W godzinach od 12.00 do 19.00 zaplanowano szeroką ofertę warsztatów i prelekcji m.in. artystycznych (scrapkowo ziołowe obrazki, kwiatowe witrażyki, drewniane Maryjki, robótki na paluszkach, szyte woreczki wypełniane lawendą), hafciarskich, kosmetycznych, a także zielarsko-florystycznych.

Zorganizowano też pokaz rzeźbiarstwa, wystawę malarską i koncert zespołu SąStąd z Żor. Odbył się też jarmark rękodzieła i naturalności, a w trakcie zwiedzania skansenu można było skorzystać ze strefy relaksu i oferty gastronomicznej.

aka / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej" podaj