czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 25 marca 2007
  • wyświetleń: 952

Wystawa pamiątek ks. Karola Wojtyły

Galeria Bielska BWA w Bielsku-Białej oraz Biuro Promocji Kultury i Sportu Kurii Diecezjalnej Bielsko-Żywieckiej i ANIMA MEDIA Wydawnictwo i Studio Filmowe zapraszają do zwiedzenia wystawy pt. „Prowadzi nas szlakami prawdy”. Prezentowane są na niej unikatowe zdjęcia z lat 1952–1954 przedstawiające młodego księdza Karola Wojtyłę w otoczeniu przyjaciół, z którymi chętnie spędzał czas na górskich wędrówkach, wyprawach narciarskich, rowerowych i kajakowych. Dodatkowym atutem wystawy są wspomnienia uczestników wypraw oraz oryginalne pamiątki – przedmioty używane przez nich podczas wypraw, pieczołowicie przechowywane do dziś.

Wystawie fotografii Jana Pawła II, która prezentowana jest w górnej sali galerii, towarzyszą dwie inne wystawy związane z Janem Pawłem II oraz duchowością człowieka. W sali dolnej młody artysta Grzegorz Rączka pokazuje osiem 2,5-metrowych przestrzennych krzyży symbolizujących pielgrzymki Papieża Polaka do śląskich miast oraz tragedię w hali Międzynarodowych Targów w Katowicach. W galeryjnej kawiarni Mariusz Horeczy przedstawia swoje obrazy, w których porusza osobiste wątki, odnosi się do spraw wieczności, przemijania i śmierci.

Pragnąc umożliwić obejrzenie wystawy wszystkim zainteresowanym osobom, na czas trwania ekspozycji – w dniach od 4 do 17 kwietnia 2007 roku – galeria obniża cenę biletów. Bilet kosztować będzie 1 zł w każdym dniu otwarcia galerii, także w środy. Galeria jest czynna codziennie w godz. od 10.00 do 18.00. Zapraszamy do obejrzenia ekspozycji także w Poniedziałek Wielkanocny, 9 kwietnia, oraz w poniedziałek, 16 kwietnia (w Wielką Sobotę i Wielkanoc galeria jest nieczynna).

Galeria zapewnia oprowadzanie grup po wystawie „Prowadzi nas szlakami prawdy” po uprzednim umówieniu się telefonicznym w sekretariacie galerii w godz. od 8.00 do 16.00.

Galeria Bielska BWA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.