Rozrywka

  • 28 grudnia 2019
  • 31 grudnia 2019
  • wyświetleń: 7903

Sylwester pod Ratuszem w Bielsku-Białej. Koncert zespołu Akurat

Za nami:

Jeśli nie macie planów na pożegnanie starego - 2019 roku i przywitanie nowego - 2020 roku, nasi sąsiedzi z Bielska-Białej zapraszają na Sylwestra pod Ratuszem. Wystąpi m.in. zespół Akurat, a o północy zobaczymy widowisko świetlno-laserowe. Start imprezy o godzinie 20.00.

zespół Akurat
Zespół Akurat będzie gwiazdą tegorocznego Sylwestra pod Ratuszem


Sylwester, 31 grudnia na placu Ratuszowym - program:  • godz. 20.00-22.00 - DJ-e Radia Bielsko
  • godz. 22.00 - zespół Psio Crew
  • godz. 23.00 - Mariusz Kalaga: światowe przeboje
  • godz. 00.00 - życzenia prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego, widowisko świetlno-laserowe
  • godz. 00.10-1.00 - zespół Akurat


Uwaga, na teren imprezy masowej nie będą wpuszczane osoby posiadające artykuły pirotechniczne i alkohol oraz osoby będące pod wpływem alkoholu.

Od piątku, 27 grudnia od godziny 6.00 do środy, 1 stycznia do ok. godziny 20.00 plac Ratuszowy będzie zamknięty dla kierowców. W tym czasie możliwość parkowania tylko na parkingu przy ul. Dmowskiego (do 30 grudnia do godziny 16.00.).AKURAT to niepowtarzalne zjawisko na polskiej scenie. Zespół ceniony za świetny koncertowy show, ale także za inteligentne, dowcipne oraz zaangażowane teksty. AKURAT ma na koncie utwory zaliczane do czołówki polskich protest songów np. Do prostego człowieka, czy Wiej-ska oraz z drugiej strony - lekkie piosenki, "evergreeny" chętnie wykorzystywane przez wszelkie coverbandy grające na imprezach i weselach jak Lubię Mówić z Tobą czy Hahahaczyk (Dyskoteka Gra).

AKURAT jest jednym z pierwszych zespołów, które zdobyły swoją pozycję bez wsparcia dużych mediów. Dzięki oddaniu fanów, którzy pocztą pantoflową lansowali AKURAT wśród swoich przyjaciół, zespół stał się popularny w całym kraju, a także w Czechach, gdzie regularnie pojawia się na największych festiwalach i w klubach. Wielokrotnie występował także w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a także w Norwegii, Danii, Niemczech i Austrii, nie tylko dla Polonii

Status gwiazdy sceny niezależnej AKURAT zdobył 3-krotnym występem na Przystanku Woodstock. Później był Jarocin, Fama, występy w 7 europejskich krajach oraz koncerty na żywo w Polskim Radio.

To wszystko plus kolejne udane płyty: Prowincja, Fantasmagorie, Optymistyka, Człowiek, Akurat gra Kleyffa i jedną Kelusa, Nowy Lepszy Świat, z której pochodzi przebój Przed Snem; sprawiły, że AKURAT ze swoim energetycznym show, stał się obowiązkowym punktem programu większości Juwenaliów i częstym gościem Dni Miast.

BM / czecho.pl

źródło: Bielskie Centrum Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.