czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 8 stycznia 2020
  • wyświetleń: 2582

DKF Puls zaprasza na projekcje filmów z najwyższej półki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Dyskusyjny Klub Filmowy Puls zaprasza na czwartkowe projekcje spoza repertuaru, wybrane specjalnie dla Państwa spośród propozycji z "najwyższej półki".

"Wojna o prąd"

Porywająca, nakręcona z epickim rozmachem historia wyścigu dwóch wielkich umysłów, Thomasa Edisona (w tej roli Benedict Cumberbatch, pamiętny Sherlock i Doktor Strange) oraz Nikoli Tesli (granego przez Nicholasa Houlta znanego m.in. z "X-Men: Apocalypse"). Film ukazuje kulisy morderczej rywalizacji Edisona i Tesli o to, który system elektryczny zrewolucjonizuje nie tylko współczesny obu wynalazcom świat, ale cały następny wiek.

Czas trwania: 1 godz. 45 min.
Reżyseria: Alfonso Gomez-Rejon
Scenariusz: Michael Mitnick
Gatunek: biograficzny, dramat historyczny
Produkcja: USA
Obsada: Benedict Cumberbatch (Thomas Alva Edison), Michael Shannon (George Westinghouse), Nicholas Hoult (Nikola Tesla)

"Deerskin"

Bohaterką czarnej komedii Quentina Dupieux jest... kurtka z frędzlami. To ona staje się fetyszem niejakiego Georges’a, przegranego gościa, który po zakupie zamszowego ciucha zaczyna marzyć o sławie filmowca. Wydawszy ostatnie pieniądze, mężczyzna błąka się po francuskiej prowincji, z każdym dniem zbliżając się coraz bardziej do granicy obłędu. Zaczepia ludzi, gada z frędzlami, chwyta za kamerę, snuje się po wzgórzach. W siatkę swoich fantazji, zmyśleń i kłamstw wciąga miejscową barmankę, która nocami hobbystycznie przemontowuje stare produkcje.

Czas trwania: 1 godz. 17 min.
Reżyseria: Quentin Dupieux
Scenariusz: Quentin Dupieux
Gatunek: komedia
Produkcja: Francja
Obsada: Jean Dujardin (Georges), Adèle Haenel (Denise), Albert Delpy (Pan B.)

"Jezioro dzikich gęsi"

Po pięciu latach Diao Yinan powraca z kolejną niepokojącą opowieścią o pogrążonych w społecznej anomii Chinach, które coraz bardziej przypominają betonową dżunglę i gigantyczny plac budowy w jednym. Zhou Zenong z "Jeziora dzikich gęsi" to szef gangu złodziei. Kiedy przypadkowo zabija policjanta, musi uciekać, bowiem za jego głowę wyznaczono sowitą nagrodę. W unikaniu funkcjonariuszy i wrogów pomaga mu Liu Aiai, elegancka prostytutka przysłana przez towarzyszy bohatera. Większość akcji rozgrywa się podczas smolistych nocy, w półdzikich okolicach tytułowego jeziora - lokalnego centrum nielegalnych interesów. Gęstniejącą atmosferę Diao przełamuje niespodziewanymi wybuchami przemocy, ale też neonową, fluorescencyjną estetyką. Klasyczną formułę gangsterskiego filmu o wyjętym spod prawa przestępcy reżyser w imponujący sposób wpisuje w kontekst kraju, który specjalizuje się w śledzeniu, podglądaniu i tropieniu własnych obywateli. Brutalne kino w sam raz na czasy permanentnego nadzoru

Czas trwania: 1 godz. 57 min.
Reżyseria: Yi'nan Diao
Scenariusz: Yi'nan Diao
Gatunek: kryminał
Produkcja: Chiny, Francja
Obsada: Ge Hu (Zenong Zhou), Lun Mei Gwei (Aiai Liu), Fan Liao (Kapitan wydziału kryminalnego), Regina Wan (Shujun Yang)

"Błąd systemu"

Benni ma zaledwie dziewięć lat, a doświadczeniem mogłaby obdzielić kilkoro swoich rówieśników. Do jakiejkolwiek placówki by nie trafiła, prędzej czy później zostaje z niej wydalona. Takie przypadki, jak niewinnie na pierwszy rzut oka wyglądająca Benni, w slangu pracowników socjalnych nazywane są "łamaczami systemu". Za agresją, krzykiem, gwałtownością, które charakteryzują zachowanie dziewczynki kryje się jeden cel. Jest nim desperacka chęć powrotu do domu i życie u boku ukochanej matki. Kobieta ma jednak spore wątpliwości, obawiając się, że krnąbrna córka nie pozwoli jej ułożyć sobie na nowo życia. Kiedy kolejne sposoby nie pomagają poskromić wybuchowego charakteru Benni, niespodziewanie pojawia się światełko w tunelu w osobie nowego opiekuna Michy. Czy uda mu się odnieść sukces tam, gdzie wszyscy inni postawili na dziewczynce krzyżyk?

Czas trwania: 1 godz. 58 min.
Reżyseria: Nora Fingscheidt
Scenariusz: Nora Fingscheidt
Gatunek: dramat
Produkcja: Niemcy
Obsada:Helena Zengel (Bernadette "Benni"), Albrecht Schuch (Michael "Micha" Heller), Gabriela Maria Schmeide (Pani Bafané), Lisa Hagmeister (Bianca Klaaß)

"Nędznicy"

Akcja jest ściśnięta do dwóch dni, podczas których wydarza się tyle, co gdzie indziej w rok. Policjant Stephane właśnie został przeniesiony do nowej jednostki. Ma patrolować przedmieścia Paryża gęsto zamieszkane przez wielopokoleniowe rodziny emigrantów. To miejsce rządzi się własnymi prawami, lokalne gangi podzieliły między sobą każdy centymetr dzielnicy. Nowi koledzy Stephana, Gwada i Chris, znają ten świat bardzo dobrze, ale gdy za sprawą młodzieńczego wybryku dochodzi do konfliktu, okazuje się, że zupełnie kto inny trzyma przedmieścia w garści.
Czas trwania: 1 godz. 42 min.
Reżyseria: Ladj Ly
Scenariusz: Ladj Ly, Giordano Gederlini
Gatunek: dramat
Produkcja: Francja
Obsada: Damien Bonnard (Brygadier Stéphane Ruiz), Djibril Zonga (Gwada), Alexis Manenti (Chris), Jeanne Balibar (Komisarz)

Karnety kwartalne (traktowane jako Karta klubowa) w cenie 30 zł w sprzedaży w sekretariacie MDK. Karnety DKF Puls są podstawą do zakupu biletu na każdy film z repertuaru DKF w cenie 3 zł. Bilety na pojedynczy film - 12 zł. Zachęcamy do zakupów biletów w przedsprzedaży w kasie kina.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj