Rozrywka

  • 18 kwietnia 2007
  • wyświetleń: 1553

Euro 2012 dla Polski i Ukrainy!

Niesamowite! Polska i Ukraina wspólnie zorganizują piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Taką decyzję 18 kwietnia przed południem podjęła UEFA, wynik głosowania delegatów ogłosił Michel Platini. Polsko-ukraińska oferta okazała się najciekawsza i pokonała propozycję Włoch oraz łączoną Chorwacji i Węgier. Na naszą kandydaturę głosowało ośmiu z dwunastu członków Komitetu Wykonawczego UEFA. Włosi dostali cztery głosy, a kandydatura Węgier i Chorwacji żadnego.

To pierwszy przypadek w historii futbolu, by impreza tej rangi była organizowana w tej części Europy, choć oba kraje mają sukcesy na międzynarodowej arenie piłkarskiej. Polska dwukrotnie zdobywała trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata, Ukraina okazała się rewelacją ubiegłorocznych zmagań o ten puchar. Co ciekawe, ani Polska, ani Ukraina do tej pory nie grały w mistrzostwach kontynentu, chociaż jest bardzo prawdopodobne, ze zagrają już za rok na boiskach Austrii i Szwajcarii.

W polsko-ukraińskim wniosku znalazło się osiem miast podstawowych, gdzie będą odbywać się spotkania Euro 2012. W Polsce są to: Warszawa, Poznań, Wrocław i Gdańsk, na Ukrainie: Donieck, Kijów, Lwów i Dniepropietrowsk. Jako miasta dodatkowe wpisane zostały Chorzów, Kraków i Odessa, a jako stadion dodatkowy umieszczono drugi obiekt piłkarski w Doniecku.

Pozostaje jeszcze wybrać maskotkę mistrzostw. ;)

new / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.