czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 22 maja 2020
  • 24 maja 2020
  • wyświetleń: 13999

[WIZUALIZACJA] Przy MDK powstanie ogród edukacyjno-sensoryczny

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Przy MDK do końca tego roku ma powstać przestrzeń edukacyjno-sensoryczna, która nawiąże do przemysłowego charakteru miasta i jego historii. Ogród będzie łączył kulturę z naturą. Ma za zadanie uczyć poprzez zabawę, integrując wszystkie pokolenia. Zobaczcie wizualizację projektu.

Reklama

Przy Miejskim Domu Kultury powstaje ogród edukacyjno-sensoryczny · fot. MDK


W ramach tej inwestycji teren zostanie ogrodzony oraz wyposażony w elementy małej architektury: wagony towarowe, tory i budka dróżnika, podwyższone rabaty z roślinami będącymi elementami hortiterapii, elementy muzyczne, tablice komunikacyjne i informacyjne, wraz tyflografikami. Powstaną nawierzchnie z kostki brukowej bez fazy, nawierzchnie mineralno-żywiczne oraz nawierzchnie sensoryczne stymulujące swoją fakturą.Dla całego terenu zostanie wykonana instalacja oświetleniowa, automatyczny system nawadniania terenu i monitoring wraz z rozwiązaniem zdalnego zamykania bramek wejściowych.

Ogród edukacyjno-sensoryczny, nawiązując do tradycji przemysłowych Czechowic-Dziedzic oraz historii miasta i jego rozbudowy, przybliży mieszkańcom oraz odwiedzającym dzieje miasta w atmosferze kontaktu z naturą oraz poprzez zabawę.

Powstający ogród będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością, jak również będzie wykraczał poza standardowe rozwiązania, oddziałując na odbiorców, którzy będą mieli okazję odbierać bodźce płynące z otoczenia wszystkimi zmysłami - wzroku, słuchu, smaku, węchu, dotyku.

Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca roku w ramach projektu "Muzea otwarte - rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko-słowackiego" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020. Na razie znajduje się na etapie wykonywania dokumentacji przetargowej.

Muzea otwarte

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj