Rozrywka

  • 6 lipca 2020
  • wyświetleń: 2152

Ruszają nabory na konkurs "Śląski Eter Muzyczny"

6 lipca rusza nabór zespołów z rejonu Śląska do konkursu "Śląski Eter Muzyczny" organizowanego przez czechowickiego poetę, muzyka i przedsiębiorcę - Mateusza Wróbla.- Od kiedy założyłem w Czechowicach salę prób muzycznych Czecho-Sound, zamarzyłem o możliwości promowania młodych (ale nie tylko!) zespołów muzycznych, które grywają po piwnicach, garażach bez większej szansy na dotarcie swoją muzyką gdziekolwiek. Z pomocą przybyło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które doceniło złożony przeze mnie projekt "Śląski Eter Muzyczny", przyznając mi stypendium na jego realizację. Role się odwróciły - kiedyś mnie dano szansę, teraz to ja mogę ją dać innym - wyjaśnia organizator.

Konkursowe zespoły, które zgłoszą swoje kandydatury do 26 lipca, wysyłając stosowny formularz ze strony wydarzenia na FB na adres email organizatora, czekają przesłuchania, z których jury wyłoni 4 najlepsze kapele. Te z kolei przejdą warsztaty muzyczno-wokalne, które przeprowadzą znani i doświadczeni muzycy i wokaliści śląskiej sceny muzycznej. Nagrodą główną dla 4 finałowych zespołów będzie nagranie i wydanie własnego singla w studiu nagraniowym i sali prób muzycznych Czecho-Sound w Czechowicach - Dziedzicach. Zwieńczeniem konkursu będzie koncert zwycięskich zespołów - z uwagi na COVID - 19 najprawdopodobniej w formie transmisji internetowej, o którą, wraz z fotorelacją ze zdarzenia, zadba Tomasz Możdżeń z @TM Live Media.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.