czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 17 lipca 2020
  • wyświetleń: 1380

Kody do platformy Legimi już niedługo w czechowickiej bibliotece

Od jakiegoś czasu coraz więcej mówi się o pirackim ściąganiu książek z Internetu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że korzystanie z nielegalnych źródeł to po prostu przestępstwo - ściąganie pirackich plików, czy filmów. W Internecie powstała akcja "Czytaj legalnie i pozwól legalnie czytać innym". Akcję wspiera czechowicka Miejska Biblioteka Publiczna, a już niedługo po otwarciu nowego budynku książnicy, czytelnicy będą mogli pobrać kod umożliwiający bezpłatne korzystanie z legalnego serwisu z ebookami i audiobookami Legimi.

Reklama

ebook
Czechowicka biblioteka zachęca do legalnego czytania · fot. pixabay.com


Biblioteki to jeden z kilku legalnych sposobów na przeczytanie książki czy obejrzenie filmu. Możecie Państwo wypożyczyć u nas tradycyjne książki, audiobooki, filmy czy płyty z muzyką i tym samym nie przyczyniacie się do okradania autorów.

- Bardzo cieszymy się, że już dziś możemy powiedzieć, że niedługo po otwarciu nasi czytelnicy będą mogli wypożyczyć nie tylko tradycyjne zbiory, a także kody Legimi umożliwiające czytanie ebooków na nośnikach takich jak telefon komórkowy, czytnik czy komputer. Kody będą działały przez cały miesiąc. Platforma zapewnia nieograniczony dostęp do około 30000 ebooków i 2500 audiobooków. O szczegółach i sposobie wypożyczeń biblioteka będzie informować na swojej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych - mówią bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach.

- Korzystajmy z legalnych źródeł i razem bądźmy odpowiedzialni za kulturę, którą tworzą pisarki i pisarze, ale i my - czytelnicy, za przestrzeganie praw autorskich oraz ochronę własności intelektualnej. A już od 28 sierpnia zapraszamy do nowej biblioteki - dodają.

Strona akcji na Facebooku: www.facebook.com/CzytajLegalnie/

czytaj legalnie

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.