czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 27 sierpnia 2020
  • 12 września 2020
  • wyświetleń: 4628

Spektakl "Śluby panieńskie" Teatru Muzycznego Movimento

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

Przed nami kolejna okazja do obejrzenia spektaklu "Śluby panieńskie" na podstawie komedii Aleksandra Fredry w wykonaniu Czechowickiego Teatru Muzycznego Movimento. Sztuka zostanie wystawiona 12 września o 14.30 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach.

śluby


O autorze tej komedii Tadeusz Boy-Żeleński pisał: "Fredro to jest owa tęcza zwiastująca nam niegdyś, że się Pan Bóg troszkę przestał na nas gniewać; to jest najczystszy, najszlachetniejszy uśmiech, jaki kiedykolwiek wykwit! na naszej smętnej, polskiej ziemi." W czasie pandemii, kiedy nieobcy jest nam strach i smutek, gdy obserwujemy narastanie agresji wokół nas ta cudowna, pełna ciepła i ponadczasowego humoru sztuka może stać się dla nas chwilą odprężenia i okazją do tego, aby zarówno aktorzy jak i widzowie się do siebie uśmiechnęli. Naturalna świeżość, energia i radosna ekspresja kreujących fredrowskie role młodych ludzi, pozwoli, mamy nadzieję, cieszyć się na nowo tekstem, który wszyscy znamy. Tym bardziej, że Śluby panieńskie powstałe prawie 180 lat temu nie straciły z czasem na świeżości - nie ma w nich polityki, złych emocji, dręczących kwestii - jest tylko pełen ciepła i zrozumienia dla ludzkiej natury uśmiech autora komedii. A fakt, że sztukę wystawia teatr muzyczny niech uzasadnią słowa cytowanego już, rozkochanego w twórczości Fredry Boya-Żeleńskiego: "Każda rola jest tu jak gdyby partią wokalną; sceny zbiorowe układają się w tercety, kwartety, słowo staje się materiałem ekspresji muzycznej...".

Warstwę muzyczną spektaklu stanowią mazurki F. Chopina w wykonaniu Jerzego Owczarza.

Inscenizacja i reżyseria - Barbara Bielaczyc

Obsada:
Aniela - Gabriela Lachendro
Gustaw - Radosław Szostak
Klara - Żaneta Gola
Albin - Sebastian Micor
Pani Dobrójska - Anna Śmierzchalska
Radost - Piotr Maga
Jan - Piotr Brożek

Bilety w cenie 10 i 15 zł do nabycia w sekretariacie MDK.

Konkurs

ar / czecho.pl, źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj