Rozrywka

  • 10 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 1645

11. edycja konkursu Obiektywnie Śląskie nawiąże do pandemii

Za nami:

Do 15 września można zgłaszać prace do 11. konkursu fotograficzno-filmowego "Obiektywnie śląskie". Tegorocznym hasłem przewodnim jest: "Śląskie przebudzenie". Motyw nawiązuje do obecnej sytuacji epidemicznej, ale interpretacja tematu jest dowolna.Najlepsze prace tegorocznej edycji wybiorą znamienite osobowości świata kultury i sztuki: Tadeusz Rolke, Tomasz Sikora, Adam Sikora, Antoni Cygan oraz Jacek Joostberens.

Uczestnicy konkursu dla wyrażenia tematu będą mogli tradycyjnie posłużyć się: fotoreportażem, składającym się z od 3-7 zdjęć, fotokastem trwającym maks. 2 min oraz filmem - również trwającym maks. 2 min. Termin zgłoszeń mija 15 września. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystej gali finałowej, która będzie jednocześnie wernisażem najlepszych prac tej edycji. Finał odbędzie się w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, 23 października.

Wszystkie prace spełniające warunki konkursu będą zamieszczane na stronie http://www.obiektywnieslaskie.pl. Poprzez stronę można głosować na swoje ulubione fotoreportaże, filmy i fotokasty i współdecydować o nagrodzie publiczności.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe o wartości 3000 zł, aparat bezlusterkowy FujiFilm X-T30 z obiektywem XF18-55 oraz Instax FujiFilm, drukarka do profesjonalnych wydruków firmy EPSON​ wraz z papierem fotograficznym, statyw podróżny Befree Advanced, weekendowe pobyty w nadleśnictwach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, turbogolf w Kopalni Guido, voucher na wydruk zdjęć, biżuteria z węgla i srebra firmy Brokat oraz kosmetyki z węgla od Sadzy Soap, wejściówki do Kopalni Guido i Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

Wystawa najlepszych fotoreportaży konkursu będzie eksponowana w wielu atrakcyjnych i często odwiedzanych miejscach na Śląsku, takich jak NOSPR, Kino Kosmos, Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego, katowicki dworzec PKP, Szyb Maciej, Kopalnia Guido, Raciborskie Centrum Kultury.

Fundatorami wystawy są firmy Laboratorium Fotosilesia i MGM z Katowic.

obiektywnie śląskie

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.