Rozrywka

  • 14 sierpnia 2020
  • 15 września 2020
  • wyświetleń: 4650

Krótka rozmowa ze śmiercią - wygraj bilet na spektakl w MDK!

Za nami:

15 września o 18.00 na deskach Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach widzowie będą mieli okazję obejrzeć spektakl na podstawie "Krótkiej rozprawy między trzema osobami: Panem, Wójtem a Plebanem" oraz "Rozmów Mistrza Polikarpa ze Śmiercią". Muzykę stworzył zespół Nagrobki.

Śmierć - jedno z niewielu doświadczeń wspólnych wszystkim ludziom. Od wieków próbowano ją obłaskawić, oswoić ale także oszukać czy przechytrzyć. Środkiem do tego może być rozmowa, także taka prowadzona przy pomocy dzieł sztuki.

Marcin Liber w swoim spektaklu przywołuje dwa klasyczne utwory literatury staropolskiej zadając pytanie, jaki może być współczesny sposób funkcjonowania ich obu, szczególnie w takim miejscu, jakim jest Gniezno - pierwsza stolica polskich królów, a także władców kościelnych, miasto gdzie za słynnymi drzwiami spoczywa święty Wojciech.

Jak dziś patrzymy na średniowieczny danse macabre? Czy budzi on grozę, a może jednak śmiech, czy może być też reakcją na horror? Czy ironia, która zagości na scenie za sprawą muzyki zespołu Nagrobki, jest w stanie pomóc przezwyciężyć strach przed tym, co nieuniknione? Bez tego wszystkiego nie obędzie się ta teatralna rozmowa ze śmiercią, przywracająca pamięć o dziełach literatury staropolskiej.Reżyseria:
Marcin Liber

Obsada:
Kamila Banasiak
Zuzanna Czerniejewska
Martyna Rozwadowska
Joanna Żurawska
Paweł Dobek
Wojciech Kalinowski
Roland Nowak
Wojciech Siedlecki

Realizatorzy:
współpraca dramaturgiczna - Jarosław Murawski
scenografia - Mirek Kaczmarek
kostiumy - Grupa MIXER
muzyka - Nagrobki
choreografia - Hashimotowiksa
reżyseria dźwięku - Maciej Szymborski
inspicjent - Jolanta Skawina

Kiedy? 15 września, g. 18.00
Gdzie? Sala widowiskowa MDK
Bilety w cenie 15 i 25 złotych do nabycia w sekretariacie MDK.

krótka rozmowa ze śmiercią


Konkurs

ar / czecho.pl

źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj