czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 28 czerwca 2007
  • wyświetleń: 1488

Powitanie lata w Ligocie

W niedzielę 24 czerwca na rozpoczęcie lata został zorganizowany festyn połączony z wieloma atrakcjami. Całość odbywała sie na boisku sportowym w Ligocie. Jako pierwsze na murawę boiska wyszły kobiety, które meczem towarzyskim rozpoczęły imprezę.

W zielono-białych strojach zagrały kobiety z Ligoty Centrum, zaś w żółto-niebieskich mieszkanki dzielnicy Miliardowice. Spotkanie trwało niecałe 40 minut, w którym prócz ciekawej i momentami zabawnej gry zobaczyliśmy, akcję ratunkową głównego sędziego Jana Dąbrowskiego, któremu nieco sie oberwało od zawodniczek za źle dyktowane przewinienie. Musimy jednak powiedzieć, że wszystko było z góry ukartowane. Spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem 1:1.

Ochotnicza Straż Pożarna z Ligoty, również zaprezentowała swoje umiejętności. Po meczu kobiet rozpoczął się pokaz gaszenia podpalonego Fiata 126p. W akcji wykorzystano bojowy wóz strażacki, oraz nowy nabytek, którym strażacy dojechali na miejsce pożaru. Płonącego Malucha strażacy w specjalnych kombinezonach z butlami tlenowymi gasili pianą, która tak mocno oblała wrak, że nie było go z niej widać. Ochotników po zakończonej akcji tłum nagrodził gromkimi brawami.

Drużyna Oldboy Ligota również przygotowała mecz z zawodnikami Oldboy Miliardowice. Twardy bój, rywalizacja i wieloletnie doświadczenie pokazały, że lepsza jest drużyna z Ligoty, która pewnie po 80 minutach gry wygrała.

Całej imprezie dopisała pogoda i przybyli goście. Z zadowoleniem można powiedzieć, że dzięki nowemu sołtysowi coś się zaczęło dziać w naszej miejscowości, oby tak dalej.

www.ligota.net

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.