czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 2 września 2020
  • wyświetleń: 3188

Taniec towarzyski i użytkowy - kursy w Miejskim Domu Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Zapraszamy na kursy tańca towarzyskiego i użytkowego - weselnego dla początkujących w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. Zajęcia ruszają już od października.

Reklama

Kurs tańca towarzyskiegoNa kursie tańca towarzyskiego dla początkujących uczestnicy poznają i będą systematycznie ćwiczyć kroki podstawowe i figury tańców towarzyskich zawarte w Światowym Programie Tanecznym. W trakcie zajęć kursanci poznają tańce standardowe (walc angielski, walc wiedeński, tango, fokstrot, quick­step) oraz latyno­amerykańskie (cha-cha, rumba, samba, jive).

Zajęcia prowadzi pedagog, instruktor choreograf tańca. Pierwsze zajęcia odbędą się w poniedziałek, 5 października o godzinie 18.45.

kursy tańca MDK


Kurs tańca weselnego - użytkowegoKurs tańca weselnego - użytkowego dla początkujących obejmie naukę tańca w parach. W odróżnieniu od tańca towarzyskiego nie jest on ściśle sformalizowany. Wykorzystywane w nim są figury i kroki pochodzące z różnych stylów tanecznych - z tańca towarzyskiego, disco, czy tańca nowoczesnego.

Na pierwszym miejscu stawia się tutaj dobrą zabawę. Na kurs zaproszeni są przede wszystkim narzeczeni, przyszli goście weselni, uczestnicy zabaw, dyskotek, studniówek, balów sylwestrowych i po prostu osoby, które chcą udoskonalić swoje umiejętności taneczne.

Program kursu zawiera naukę najbardziej popularnych tańców użytkowych: disco-samby, 2 na 1 (disco-fox), polki, bluesa, cha-cha oraz przykładową choreografię walca angielskiego lub wiedeńskiego. W czasie zajęć uczestnicy dowiedzą się, jak zachować prawidłową postawę i jak znajdować rytm w melodiach szybszych i wolniejszych. Nauczą się sekretów prowadzenia, tak aby każdy z uczestników zajęć był w stanie opanować realizowany materiał i w przyszłości zabłysnąć na parkiecie. Zajęcia prowadzi pedagog, instruktor i choreograf tańca.

Pierwsza lekcja odbędzie się w czwartek, 8 października o godz. 19.15.

Szczegółowe informacje pod nr tel. 784 799 139.

kursy tańca MDK

ar / czecho.pl

źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj