czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 16 września 2020
  • wyświetleń: 1984

Śląski Eter Muzyczny - wygrały zespoły z Pszczyny i Czechowic

Dobiegła końca pierwsza edycja konkursu muzycznego "Śląski Eter Muzyczny", realizowana w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureatami zostały trzy zespoły - z Czechowic-Dziedzic i Pszczyny.

Reklama

Śląski Eter Muzyczny
Jury Śląskiego Eteru Muzycznego · fot. TM Live Media


Przegląd muzyczny oraz część nagraniowa "Śląskiego Eteru Muzycznego" odbyła się w lokalnej sali prób muzycznych i studiu nagrań "Czecho-Sound". Laureatami konkursu zostały grupy The Cobblers (Czechowice-Dziedzice), Basement Under The Greenhouse (Pszczyna) oraz 4 Generacje (Czechowice-Dziedzice).

Nagrodę - nagranie i wydanie singla - wygrały trzy zespoły wyłonione przez jury w składzie: Tomasz Madzia (multinstumentalista, gitarzysta zespołu "I was born twice"), Piotr Wróbel (tekściarz i wokalista bielskiego zespołu "Akurat"), Mateusz Wróbel (organizator konkursu, tekściarz i perkusista zespołu "Horyzontalni").

- Wszyscy uczestnicy wykazali się niebanalnymi kompozycjami muzycznymi oraz odznaczali się nadzwyczajnymi umiejętnościami instrumentalno-wokalnymi, jednak zwycięzców mogło być tylko trzech - wyznał organizator konkursu, Mateusz Wróbel. - Głęboko wierzę w to, że projekt ten znajdzie swoją kontynuację w przyszłym roku, by móc promować lokalne zespoły, które mogą wnieść naprawdę bardzo wiele dobrego na rynek muzyczny - dodaje.

Próbki twórczości wygranych składów:O Śląskim Eterze MuzycznymKonkurs jest organizowany przez czechowickiego poetę, muzyka i przedsiębiorcę - Mateusza Wróbla. Nabór zespołów z rejonu Śląska ruszył 6 lipca.

- Od kiedy założyłem w Czechowicach salę prób muzycznych Czecho-Sound, zamarzyłem o możliwości promowania młodych (ale nie tylko!) zespołów muzycznych, które grywają po piwnicach, garażach bez większej szansy na dotarcie swoją muzyką gdziekolwiek. Z pomocą przybyło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które doceniło złożony przeze mnie projekt "Śląski Eter Muzyczny", przyznając mi stypendium na jego realizację. Role się odwróciły - kiedyś mnie dano szansę, teraz to ja mogę ją dać innym - wyjaśnia organizator.

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.