Rozrywka

  • 16 września 2020
  • wyświetleń: 6125

Nasza gmina na obrazach czechowiczanina w Galerii BWA

Jesteście ciekawi, jak wygląda gmina Czechowice-Dziedzice na obrazach jednego z jej mieszkańców? Odpowie Wam na to wystawa dzieł Jana Grygierczyka, którą można oglądać do 4 października w Galerii Bielskiej BWA.

Nasza gmina na obrazach czechowiczanina w Galerii BWA
Ulica Kolejowa na obrazie Jana Grygierczyka · fot. Zbiory Galerii Bielskiej BWA


Wystawa obrazów prezentująca nastrojowe pejzaże, będące zapisem wrażeń artysty z podróży dalekich i bliskich. Czy to obrazy Czechowic-Dziedzic, z którymi artysta jest związany, pobliskiej Ligoty i okolicznych pól, czy niezapomniane widoki z urokliwych włoskich miasteczek, alpejskich szczytów, pejzaże Norwegii czy zaułki Marakeszu - każde płótno uzmysławia, iż dla artysty malowanie pejzażu jest niezwykle osobistym, pełnym emocji i refleksji aktem twórczym.

- "Miejsca zapamiętane" - to kameralna wystawa wybranych obrazów, które namalowałem w ciągu kilku ostatnich lat. Są to głównie wspomnienia z podróży, subiektywny zapis tego, co pozostało w mej pamięci - koloru, zmiennego światła, atmosfery niepowtarzalnej dla danego miejsca i czasu, a jednocześnie chwila refleksji nad tym, co dane mi było zobaczyć. Innym razem to czechowickie pejzaże - widziane codziennie z okien mojego domu, w drodze do pracy czy podczas spaceru, z którymi związany jestem całe życie.
Swoje obrazy wystawiam niezwykle rzadko, a obecna prezentacja jest dla mnie wyjątkowa ze względów osobistych i mocno przypomina mi o tym, że malarstwo zawsze było częścią mnie... Myślę, że tak już pozostanie
- mówi Jan Grygierczyk, malarz z Czechowic-Dziedzic.

Jan Grygierczyk urodził się w 1960 roku w Czechowicach-Dziedzicach. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Grafiki w Katowicach. Zdobył dyplom w pracowni projektowania graficznego pod kierunkiem prof. Adama Romaniuka i pracowni linorytu prof. Romana Staraka (1987). Malarstwo studiował u prof. Romana Nowotarskiego. Malarz i grafik, uczestnik kilkunastu wystaw zbiorowych i indywidualnych. Mieszka i pracuje w mieście rodzinnym.

mp / czecho.pl

źródło: Galeria Bielska BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Bielska BWA" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Bielska BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Bielska BWA" podaj