czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 25 września 2020
  • wyświetleń: 3518

Znamy już październikowy repertuar Kina Świt!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Świt" podaj

Za nami:

W październiku na ekran czechowickiego kina wchodzi wiele nowych polskich tytułów. Pojawią się: "Szarlatan" - najnowszy film Agnieszki Holland, "Jak najdalej stąd" - obraz Piotra Domalewskiego, reżysera "Cichej nocy" oraz Czyściec - obraz Michała Kondrata z Małgorzatą Kożuchowską w obsadzie. Doczekamy się też dokumentu "Skandal. Ewenement Molesty". Na rodziny z dziećmi czekać będzie film familijny "Tarapaty 2".

Reklama

Repertuar - październik 20201 Października
20.15 DKF: Supernova

2 Października
16.15 Tarapaty 2 (pol./6)
18.00 Jak Najdalej Stąd (pol./15)
20.00 Skandal. Ewenement Molesty (pol./15)

3 Października
16.15 Tarapaty 2
18.00 Skandal. Ewenement Molesty
20.00 Jak najdalej stąd

4 Października
14.00 Razem z maestro Andre Rieu: Muzyka z magicznego Maastricht
16.30 Tarapaty 2
18.00 Jak najdalej stąd
20.00 Skandal. Ewenement Molesty

5-7 Października
16.15 Tarapaty 2
18.00 Skandal. Ewenement Molesty
19.30 Jak najdalej stąd

8 Października
16.15 Tarapaty 2
18.00 Skandal. Ewenement Molesty
19.30 DKF: Obrazy bez autora

9-11 Października
15.45 Pinokio (wł./6)
18.00 Gniazdo (ang.,Kan./15)
20.00 Szarlatan (pol.,Czes./15)

12-14 Października
15.45 Pinokio
18.00 Szarlatan
20.15 Gniazdo

15 Października
16.00 Pinokio
18.15 Szarlatan
20.15 DKF: Niedosyt

16 Października
17.00 Teatr Polska: Niedźwiedź I Masza, Czyli Gdzie Moja Kasza? Teatr "Baj Pomorski"
20.00 Jak Zostać Gwiazdą (pol./12)
22.00 Gniazdo

17-21 Października
15.45 Pinokio
18.00 Jak Zostać Gwiazdą
22.15 Gniazdo

22 Października
16.00 Jak Zostać Gwiazdą
18.15 Gniazdo
20.15 DKF: Sekret bogini Fortuny

23-25 Października
16.15 Czyściec (pol./12)
18.00 Czyściec
20.00 Bangsterzy (pol./15)

26-28 Października
16.15 Czyściec
18.00 Bangsterzy
20.00 Bangsterzy

29 Października
16.15 Czyściec
18.00 Bangsterzy
20.00 DKF: Max i ferajna

30 Października
15.00 Czyściec
17.30 Kabaret Paranienormalni
20.15 Bangsterzy

31 Października
16.15 Czyściec
18.00 Czyściec
20.00 Bangsterzy

Tarapaty 2Polska 2020, 87 min.
Reżyseria: Marta Karwowska. Wykonawcy: Pola Król, Jakub Janota - Bzowski, Joanna Szczepkowska, Zbigniew ZamachowskiKiedy z Muzeum Narodowego w Poznaniu znika perła kolekcji - "Plaża w Pourville" Claude’a Moneta, a o kradzież zostaje fałszywie oskarżona ciotka Julki - dzieci muszą odnaleźć obraz i odkryć tożsamość prawdziwego złodzieja. Zgrany duet rozpoczyna śledztwo, ale na horyzoncie pojawia się Felka, zwariowana 12-latka, a razem z nią kłopoty. Opowieść o zazdrości i zaufaniu przeplata się z rozwiązywaniem zagadki kryminalnej. Tarapaty 2 to historia dla całej rodziny, która mówi o tym, że nie da się uwierzyć w przyjaciela, dopóki nie uwierzy się w siebie. A także o tym, że przyjaźń wystawiona na próbę może stać się jeszcze mocniejsza.

Jak najdalej stądPolska/Irlandia 2020, 98 min.
Reżyseria: Piotr Domalewski. Wykonawcy: Zofia Stafiej, Kinga Preis, Arkadiusz Jakubik.Ola to zbuntowana nastolatka, która marzy o własnym samochodzie i większej życiowej samodzielności. Niespodziewane i tragiczne wiadomości z Irlandii, gdzie od lat pracuje jej ojciec sprawiają, że wyrusza sama w daleką podróż. Los przeznacza jej nie lada wyzwanie - w imieniu rodziny ma sprowadzić ciało zmarłego do Polski. Jak najdalej stąd Piotra Domalewskiego, podobnie jak debiut reżysera, Cicha noc, to słodko-gorzka analiza poplątanych relacji rodzinnych.

Skandal. Ewenement MolestyPolska 2020, 70 min.
Reżyseria: Bartosz Paduch.Ursynowskie blokowiska, w połowie lat 90-tych. Kilku chłopaków zafascynowanych MTV i rapem zza wielkiej wody zakłada skład "Mistic Molesta", jako wyraz młodzieńczego buntu przeciwko szarej rzeczywistości. Wtedy nie wiedzą jeszcze, że ich muzyka odmieni polską scenę hip-hopową a oni sami staną się głosem młodego pokolenia. Póki co plan jest prosty: składać rymy, kleić bity i... dobrze się bawić. Na ich pierwszą płytę - "Skandal" - nie trzeba było długo czekać. Chuligański rap w ich wykonaniu trafia na półki sklepowe i od razu staje się hitem. Molesty słuchali wszyscy a ich teksty stały się dla młodych ludzi wyznacznikiem wartości moralnych. Ten film to wehikuł czasu, który przenosi nas do lat, gdzie wszystko było proste a kumple byli kimś więcej, niż rodzina.

PinokioWłochy/Francja/Wlk. Brytania 2020, 124 min.
Reżyseria: Matteo Garrone. Wykonawcy: Federico Ielapi, Roberto Benigni, Rocco Papaleo.Film w polskiej wersji językowej. Imponująca wizualnie, pełna przygód, mądrości i humoru najnowsza ekranizacja "Pinokia" Carlo Collodiego - najpopularniejszej książki dla dzieci wszech czasów. Pewnego dnia w ręce poczciwego stolarza o imieniu Gepetto wpada kawałek drewna. Mężczyzna od samego początku czuje, że w tym z pozoru martwym przedmiocie kryje się jakaś magiczna siła. Postanawia wystrugać z niej postać chłopca. Niespodziewanie stworzona przez niego figurka ożywa - potrafi mówić, śmiać się, skakać i biegać. Gepetto nadaje mu imię: Pinokio i zaczyna troszczyć się o niego jak o własnego syna. Drewniany chłopczyk jest tak zafascynowany otaczającym go światem, który widzi po raz pierwszy na oczy, że przestaje słuchać dobrych rad opiekuna. Wiedziony ciekawością, Pinokio wyrusza w podróż pełną przygód, niebezpieczeństw i życiowych lekcji.

GniazdoWlk.Brytania/Kanada 2020, 104 min.
Reżyseria: Sean Durkin. Wykonawcy: Carrie Coon, Jude Law, Anne Reid.Rory dostaje propozycję pracy i namawia swoją żonę Allison na przeprowadzkę do Londynu, gdzie wreszcie ma szansę zarobić wielkie pieniądze i wieść luksusowe życie, o jakim zawsze marzył. Bez względu na koszty, wynajmuje imponującą posiadłość na przedmieściach, a kiedy upragniony prestiż i wysoka pozycja społeczna wydają się być na wyciągnięcie ręki, Rory idzie o krok dalej i łamie wszelkie zasady, podejmując coraz większe ryzyko. Bez skrupułów dążąc do swojego celu, wpada w spiralę kłamstw, a w pozornie idealnym życiu małżeńskim zaczynają pojawiać się rysy. Wielki dom obnaża wzajemnie skrywane tajemnice, a to, co na zewnątrz wydawało się prawdziwą sielanką, za zamkniętymi drzwiami okazuje się demaskować prawdziwe oblicza małżonków...

SzarlatanPolska/Czechy/Słowacja 2020, 118 min.
Reżyseria: Agnieszka Holland. Wykonawcy: Ivan Trojan, Juraj Loj, Josef Trojan.Choć rozgrywa się w przeszłości, Szarlatan jest filmem jak najbardziej współczesnym - podobnie jak jego bohater, zielarz Jan Mikolášek, dla którego remedium na ludzkie cierpienie jest natura. Jej potężne moce zdolne są uzdrowić ciało, ale w filmie Holland to także przestrzeń prawdziwej wolności dla ducha. Tylko w łączności z nią możemy zrozumieć i zaakceptować to, kim naprawdę jesteśmy. Alchemiczna niemal wiedza o właściwościach ziół, jaką posiadł Mikolášek, i jego zdumiewający dar przenikania do ludzkiego wnętrza sprawiają, że do jego kliniki ciągną tysiące potrzebujących. Ale ten dar ma także swoją ciemną stronę. Tworząc fascynującą, pełną sprzeczności postać uzdrowiciela, Agnieszka Holland ucieka od odpowiedzi na pytanie, czy był ludowym lekarzem czy zwykłym oszustem. Prawda, która ją interesuje, dotyczy naszej wiary w cuda, tęsknoty za autorytetem, pragnienia, by żyć w zgodzie z naturą - także naszą własną.

Jak zostać gwiazdąPolska 2020, 119 min.
Reżyseria: Anna Wieczur-Bluszcz. Wykonawcy: Katarzyna Sawczuk, Maciej Zakościelny, Anita Sokołowska, Tomasz Karolak.Jak zostać gwiazdą pokazuje kulisy programu, w którym sława równie mocno zależy od głosu i kunsztu muzycznego, co rozpętanych skandali i zakulisowych intryg. Po raz pierwszy w głównej roli wystąpi uzdolniona wokalistka młodego pokolenia - Katarzyna Sawczuk, w ścieżce dźwiękowej usłyszymy zaś największe przeboje ostatnich lat. Kontrowersyjny program telewizyjny "Music Race" poszukuje muzycznych talentów na terenie całej Polski. O tym, przed kim otworzą się wszystkie drzwi, a komu na głowie wyląduje kubeł zimnej wody, zdecyduje wyjątkowe jury: niegdyś popularny piosenkarz Olo, królowa social mediów Ewa i grająca samą siebie pierwsza dama polskiego jazzu - Urszula Dudziak. Na castingu, który odbywa się w rodzinnej miejscowości Ola, dochodzi do awantury. Doprowadza do niej Ostra - zbuntowana nastolatka, oburzona arogancją jurora, który lekceważąco zachowuje się wobec matki dziewczyny. Skandal jest na rękę producentowi , który decyduje o zakwalifikowaniu Ostrej do dalszego etapu show. Wkrótce okaże się, że oprócz wybuchowego temperamentu, dziewczyna dysponuje także niesamowitym głosem. Sukces ma jednak swoją cenę, a popularność nie jest tak przyjemna, jak może się wydawać.

BanksterzyPolska 2020, 106 min.
Reżyseria: Marcin Ziębiński. Wykonawcy: Katarzyna Zawadzka, Antoni Królikowski, Magdalena Lamparska, Tomasz Karolak.Karolina pracuje w banku, jest energiczna, pewna siebie, przebojowa. Kiedy w jej ręce wpada najnowszy produkt walutowy - kredyt we frankach szwajcarskich, kobieta otrzymuje wielką szansę, żeby się wykazać. Mając pełne przyzwolenie szefa - Adama, bez skrupułów zaczyna namawiać klientów na najbardziej ryzykowne i niekorzystne inwestycje. Jan jest szarą eminencją krajowej finansjery. W swoim telefonie ma kontakty do prezesów największych banków w Polsce. Jego cyniczne pomysły i decyzje, z dnia na dzień, wpływają na gospodarkę i losy setek tysięcy osób. Takich jak Artur - ambitny szef firmy IT, który, by rozwijać działalność, decyduje się na opcje walutowe. Jego wspólnikiem jest Mateusz, który marzy o niezależności, własnym lokum i upragnionej wyprowadzce od teściów. Choć młode małżeństwo pozostaje nieufne wobec proponowanych przez banki rozwiązań, to przyparte do muru daje się wciągnąć w finansową pułapkę. Wkrótce losy bohaterów po obu stronach barykady splotą się w pętli wstrząsających wydarzeń.

CzyściecPolska 2020, 93 min.
Reżyseria: Michał Kondrat. Wykonawcy: Małgorzata Kożuchowska, Philippe Tłokiński, Ida Nowakowska.

W czasie wizyty u znajomych, Fulla Horak poznaje kobietę, której niezachwiana wiara w Boga robi na wszystkich ogromne wrażenie. Spotkanie to odciska piętno na Fulli i zmusza ją do duchowych poszukiwań i powrotu do wartości, które odrzuciła przed laty. Pewnej nocy, pogrążona w modlitwie Fulla doświadcza objawienia. Ukazuje się jej Magdalena Zofia Barat - zmarła 70 lat wcześniej założycielka zgromadzenia Najświętszego Serca. To pierwsza z dusz Świętych Opiekunów, które będą nawiedzać mistyczkę. Kolejne, w tym Jana Bosko, Teresy od Dzieciątka Jezus czy Joanny d’Arc, odkryją przed kobietą niezwykłą wiedzę na temat nieba, piekła i czyśćca. Wszystkie te doświadczenia Fulla opisze w swojej książce "Piękna Pani" w rozdziale "Zaświaty". A zawarta w niej mądrość wykroczy poza czas i przestrzeń, łącząc w jedno duchowe doświadczenia Fulli oraz objawienia świętego Ojca Pio, błogosławionego Ojca Stanisława Papczyńskiego i świętej Faustyny Kowalskiej.

Repertuar DKF PULS1 października 20.15 Supernova (Polska)
8 października 19.30 Obrazy bez autora (Niemcy/Włochy)
15 października 20.15 Niedosyt (USA/Francja)
22 października 20.15 Sekret bogini Fortuny (Włochy)
29 października 20.00 Max i ferajna (Francja/Włochy)

SupernovaPolska 2019, 78 min.
Reżyseria: Bartosz Kruhlik. Wykonawcy: Marek Braun, Marcin Hycnar, Marcin Zarzeczny.Nagroda na FF w Gdyni za debiut reżyserski.Trzech mężczyzn, jedno miejsce, jeden dzień i jedno zdarzenie, które zmieni ich losy. Oto polityk, który chce wygrać wybory; policjant, pragnący dotrwać spokojnie do emerytury; i mieszkaniec polskiej wsi, który ma rodzinę na utrzymaniu. Nieszczęśliwy wypadek pociąga za sobą lawinę konsekwencji. Ludzie postawieni w sytuacji granicznej - a także widzowie - staną przed pytaniem o rolę przypadku i przeznaczenia w życiu każdego z nas.

Obrazy bez autoraNiemcy/Włochy 2018, 188 min.
Reżyseria: Florian Henckel von Donnersmarck. Wykonawcy: Tom Schilling, Sebastian Koch, Paula Beer.2 Nominacje do Oscara 2019 (najlepszy film zagraniczny, najlepsze zdjęcia), Nominacja do Złotych Globów 2019. Film zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami obejmującymi trzy epoki niemieckiej historii, opowiada historię młodego studenta Akademii Sztuk Pięknych Kurta, który zakochuje się z wzajemnością w swojej koleżance Ellie. Na drodze uczuciu staje ojciec dziewczyny, szanowany lekarz, profesor Seeband. Młodzi bohaterowie nie mają świadomości, że ich życie uwikłane zostało w mroczną tajemnicę z przeszłości, którą skrzętnie skrywa Seeband.

NiedosytFrancja/USA 2019, 94 min.
Reżyseria: Carlo Mirabella-Davis. Wykonawcy: Haley Bennett, Austin Stowell, Denis O'Hare.Tribeca Film Festiwal 2019: Nagroda dla najlepszej aktorki (Halley Bennett)
Hunter ma przystojnego męża, wielki dom, bajecznie bogatych teściów i wyniki badań jednoznacznie wskazujące na to, że w jej ciele zaczyna rozwijać się dziecko. Zamknięta w swojej złotej klatce dziewczyna poddaje się całkowicie woli rodziny, która przejmuje coraz większą kontrolę nad jej życiem. Hunter wykształca w sobie nietypowy mechanizm obronny: nieodpartą potrzebę połykania drobnych przedmiotów, takich jak szklane kulki czy pinezki i inne znalezione w zakamarkach domu rzeczy. Pozornie idealny świat zaczyna rozpadać się na kawałki.

Sekret bogini FortunyWłochy 2019, 114 min.
Reżyseria: Ferzan Özpetek. Wykonawcy: Stefano Accorsi, Jasmine Trinca, Edoardo Leo.David di Donatello 2020: Najlepsza aktorka (Jasmine Trinca), Najlepszy scenariusz i piosenka. Annamaria zawsze uśmiechnięta i optymistycznie nastawiona do życia samotna matka dwójki dzieci, cierpi na powracające silne bóle głowy. Uniemożliwiają jej normalne funkcjonowanie i sprawiają, że kobieta musi przejść kompleksowe badania w szpitalu. Decyduje się na czas pobytu na obserwacji, oddać dzieci pod opiekę swoich wieloletnich przyjaciół - Artura i Alessandra . Panowie są razem od ponad piętnastu lat, ale w ich wspólne życie już dawno wkradła się rutyna i kłótnie, a po gorącym uczuciu pozostały ledwie wspomnienia. Kiedy wydaje się, że ich związek niechybnie zmierza ku końcowi, bohaterowie niespodziewanie dostają od losu drugą szansę. Pojawienie się pociech przyjaciółki wywraca ich dotychczasowe życie do góry nogami.

Max i ferajnaFrancja/Włochy 1971, 110 min.
Reżyseria: Claude Sautet. Wykonawcy: Romy Schneider, Michel Piccoli, Bernard Fresson.Max to paryski detektyw, niezależny finansowo i sfrustrowany gangami, których nie jest w stanie złapać. Żeby zachować twarz, postanawia śledzić grupę małych złodziejaszków, chcących obrabować bank. Cały popołudniowy czas zaczyna spędzać z dziewczyną szefa grupy, prostytutką Lili. Udaje przed nią bogatego bankowca, który może zapewnić jej lepszą przyszłość. Po pewnym czasie udaje mu się zdobyć plany napadu, ale czy wszystko pójdzie tak, jak zaplanował?

ar / czecho.pl

źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kino Świt

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Świt" podaj