czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 30 września 2020
  • 30 października 2020
  • wyświetleń: 4702

Koszt życia - spektakl Teatru Śląskiego w MDK odwołany

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

3 listopada na deskach Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach mieli zagościć aktorzy Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego ze spektaklem "Koszt życia". Niestety, ze względu na sytuację epidemiczną spektakl został odwołany.

Reklama

Spektakl odwołany!


koszt życia


Cztery osoby. Dwie opowieści. Jedna cena. Życie Eddiego i Ani od pewnego czasu zmieniło się nie do poznania. Może i wcześniej losy ich małżeństwa nie układały się jak w serialu, ale przynajmniej oboje byli samodzielni. Dziś tylko jedno z nich ma ten przywilej...

John to młody i ambitny mężczyzna, który odnosi kolejne sukcesy. W codziennym życiu nie potrafi jednak poradzić sobie z najprostszymi czynnościami. Dlatego w jego mieszkaniu pojawia się Jess, która potrzebuje nieco dorobić...

Nagrodzony Pulitzerem tekst Martyny Majok "Cost of Living" ​to opowieść o przeszywającej samotności, dotkliwszej tym bardziej, że doświadczanej w obecności drugiej osoby. Jego pierwsze polskie wystawienie przygotowała Małgorzata Bogajewska, która za pomocą swojej adaptacji pyta, co tak naprawdę znaczy "niepełnosprawność". Czy jest to tylko kolejna z krzywdzących etykiet? A może każde z nas doświadcza jej na sobie, w innym aspekcie codziennego życia, często nie zdając sobie z tego sprawy? Czy bohaterki i bohaterowie tej opowieści mierzą się raczej z czyjąś, czy może jednak ze swoją niepełnosprawnością? "Koszt życia" to niezwykle intymna i poruszająca opowieść o sile, ale i bezradności, o miłości, ale i samotności - przede wszystkim jednak o nadziei.

Reżyseria: Małgorzata Bogajewska
Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego

Obsada:
Mateusz Znaniecki - Eddie
Karina Grabowska - Ani
Aleksandra Przybył - Jess
Kamil Suszczyk - John

Realizatorzy:
Przemysław Pankiewicz - muzyka na żywo
Martyna Majok - tekst
Joanna Jaśko-Sroka - scenografia i kostiumy
Karina Grabowska - asystentka reżyserki
Szymon Wróblewski - tłumaczenie
Barbara Dudek - inspicjent, sufler
Dariusz Pawelec - reżyseria światła
Waldemar Janiszek, Tomasz Wustrau - realizacja światła
Marek Skutnik - realizacja dźwięku
Alicja Dłubis - konsultacja rehabilitacyjna.

ar / czecho.pl

źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj