Rozrywka

  • 7 października 2020
  • 5 listopada 2020
  • wyświetleń: 4333

100-lecie zaślubin Polski z morzem - wernisaż odwołany

W piątek, 6 listopada miały odbyć się wernisaż i otwarcie wystawy "100-lecie zaślubin Polski z morzem" w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. Wydarzenie zostanie przeniesione na inny termin z powodu zamknięcia placówek kulturalnych od soboty, 7 listopada. Nowy termin zostanie podany w stosownym czasie.

W tym roku obchodzimy 100. rocznicę zaślubin Polski z morzem, który to akt nastąpił w Pucku. Generał Józef Haller, na czele swoich żołnierzy z Błękitnej Armii, poprzez wrzucenie ślubnej obrączki w fale Bałtyku i zanurzenie sztandaru Wojska Polskiego w jego wodach dokonał symbolicznego przywrócenia Polsce morza. Wydarzenie to zostało ponowione po zakończeniu walki przez Wojsko Polskie na Wale Pomorskim w 1945 roku. Wtedy to w Kołobrzegu ponownie "poślubiono" Morze Bałtyckie Polsce.

Organizatorzy: MDK Czechowice-Dziedzice, Izba Regionalna w Czechowicach-Dziedzicach, Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic, Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Liga Morska i Rzeczna oddział Bielsko-Biała.

Miejsce: Galeria, MDK Czechowice-Dziedzice.

Zwiedzanie tylko w maseczkach.

ar / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj