Rozrywka

 • 10 listopada 2020
 • 10 stycznia 2021
 • wyświetleń: 7679

Konkurs Recytatorski Czechostrofy dla dzieci i dorosłych

Za nami:

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w otwartym konkursie recytatorskim Czechostrofy, który w tym roku odbędzie się on-line. Będzie lirycznie i z humorem. Konkurs redakcja czecho.pl objęła swoim patronatem! Termin nadsyłania prac w formie nagrania wideo mija 10 stycznia!

Wydarzenie współorganizują: Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach oraz Stowarzyszenie Autorów Polskich oddział Bielsko-Biała. Głównym celem konkursu jest popularyzacja poezji i recytacji oraz kultury żywego słowa.

W konkursie mogą wziąć udział recytatorzy z województwa śląskiego w trzech kategoriach wiekowych:
 • kategoria I - dzieci - wiek 3 -11 lat
 • kategoria II - młodzież - wiek 12 - 18 lat
 • kategoria III - dorośli - powyżej 19 lat


Należy przygotować:
 • Kategoria I: 1 utwór - wiersz o tematyce dowolnej,
 • Kategoria II i III: 2 utwory - wiersze lub wiersz i fragment prozy o tematyce dowolnej.


10 stycznia 2021 mija termin nadsyłania przez uczestników konkursu zgłoszeń oraz plików wideo z prezentacjami konkursowymi. Jury dokona oceny wykonań konkursowych do 25 stycznia. Do 15 lutego zostaną ogłoszone wyniki Konkursu. Przewidziane są występy laureatów konkursu na żywo w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach - Dziedzicach oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czechowicach - Dziedzicach. Terminy występów ze względu na sytuacje epidemiczną zostaną ustalone w terminie późniejszym.

W swojej ocenie jury kierować się będzie następującymi kryteriami: dobór repertuaru, walory artystyczne prezentowanych tekstów, interpretacja, dykcja, ogólny wyraz artystyczny. Laureaci konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Zgłoszenie udziału w konkursie powinno zawierać:
 • wypełnioną kartę zgłoszenia;
 • Oświadczenie o akceptacji Regulaminu oraz informacji o ochronie danych osobowych;
 • plik video z nagraną prezentacją konkursową (jakość techniczna nagrania nie będzie miała wpływu na ocenę, o ile tekst recytowany będzie słyszalny). Nagrania powinny być wykonane w planie bliskim lub średnim (Półzbliżenie od pasa w górę lub popiersie, w orientacji poziomej).


Kartę zgłoszenia oraz plik wideo należy przesłać na adres mailowy: czechostrofy@gmail.com jako plik lub jako link.

Szczegóły znajdziecie w regulaminie, który wraz z innymi załącznikami znajdziecie na stronie Miejskiego Centrum Kultury.

Pytania i wątpliwości można zgłaszać drogą mailową na adres: czechostrofy@gmail.com.

czechostrofy 2020

ar / czecho.pl

źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj