Reklama

Rozrywka

  • 27 listopada 2020
  • wyświetleń: 4578

Czechowicka biblioteka ponownie czynna od 30 listopada!

Od 30 listopada Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach wraz z filiami będzie ponownie otwarta! Warto zapoznać się z najnowszymi zasadami jej funkcjonowania.

biblioteka otwarta


W bibliotece będą obowiązywać następujące zasady:Zwroty

Materiały biblioteczne zwrócone do biblioteki będą odłożone na kwarantannę na okres 3 dni kalendarzowych;

Wypożyczenia

Biblioteka jest otwarta z wolnym dostępem do regałów i samodzielnego wyszukiwania interesujących zbiorów. Obsługa wypożyczeń i zwrotów będzie zorganizowana zgodnie z zaleceniami związanymi z ograniczeniem liczby osób przebywających w pomieszczeniu wg poniższego schematu:

  • Dział dla Dzieci i Młodzieży - maksymalnie 6 osób, bez możliwości korzystania z komputerów,
  • Dział Audiowizualny - maksymalnie 8 osób; bez możliwości korzystania z odsłuchów,
  • Wypożyczalnia - maksymalnie 10 osób,
  • Czytelnia - maksymalnie 2 osoby, wyłącznie na czas wypożyczania czasopism,
  • Filie biblioteki maksymalnie 3 osoby w jednym czasie, z zachowaniem odległości między nimi (norma minimum 1,5 m)
  • W bibliotece centralnej bezpośrednio w miejscu obsługi może znajdować się tylko 2 czytelników. W filiach - tylko 1 czytelnik.


Na terenie biblioteki obowiązuje używanie maseczek i dezynfekcja rąk. Czytelnicy, zwracający materiały biblioteczne oraz korzystający z wolnego dostępu do regałów, zobowiązani są do powtórnej dezynfekcji rąk po przekazaniu zwracanych materiałów bibliotekarzowi a przed przystąpieniem do wyszukiwania książek lub płyt.

Książkomat i wrzutniaCzytelników, posiadających magnetyczną kartę biblioteczną, placówka nadal zaprasza do korzystania z książkomatu i wrzutni. Zamówienia (za pośrednictwem Integro) można składać poza godzinami, w których biblioteka jest czynna (aktualne godziny zawarte są na stronie www, w zakładce "Kontakty i godziny otwarcia"). Z uwagi na ogromne zainteresowania tą formą wymiany zbiorów, zgodnie z Regulaminem, można zamówić maksymalnie 3 pozycje z każdej agendy bibliotecznej - Dział dla Dzieci i Młodzieży, Dział Audiowizualny, Wypożyczalnia.

Powyższe wytyczne mają charakter ramowy i będą dostosowywane do aktualnej sytuacji epidemicznej oraz obowiązujących obostrzeń i rekomendacji.

ar / czecho.pl

źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj