Rozrywka

  • 1 grudnia 2020
  • 3 grudnia 2020
  • wyświetleń: 6054

Przekleństwo Millhaven Nicka Cave'a w wykonaniu solistki Movimento

W ramach akcji "eMDeK w sieci" Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach prezentuje pierwszy utwór zrealizowany na czechowickiej scenie przez Teatr Muzyczny Movimento. Piosenka nosi tytuł "Przekleństwo Millhaven". Jej oryginalna wersja pochodzi z albumu studyjnego "Murder Ballads" Nicka Cave'a i zespołu The Bad Seeds. Zapraszamy do wysłuchania wykonania solistki CTM Movimento, Kamilli Gicali.Jak wskazuje tytuł, album Nicka Cave'a i towarzyszących mu muzyków z zespołu zawiera nowe oraz tradycyjne "murder ballads", które jako rodzaj ballady znane są już od średniowiecza.

"Przekleństwo Millhaven" opowiada o obłąkanej dziewczynie o imieniu Loretta, która odkrywa przed słuchaczem kolejne morderstwa w miasteczku. "Nie znasz dnia, ani godziny" - komentuje. Okazuje się, że sama Loretta jest w rzeczywistości zabójczynią...

Akcja utworu rozgrywa się w fikcyjnym miasteczku Millhaven, stworzonym przez pisarza Petera Strauba. Historia została przelana na papier w cyklu "The Blue Rose Murders". Powieść tego pisarza "The Throat" jest w polecana przez samego Nicka Cave'a.

W polskiej wersji językowej piosenkę spopularyzował kilkukrotnie nagradzany film animowany "Millhaven" w reżyserii Bartosza Kulasa. Piosenkę na potrzeby tego obrazu zaśpiewała Katarzyna Groniec.

W wersji utworu wykonanej przez Kamillę Gicalę z CTM Movimento na fortepianie akompaniuje Ewelina Stanclik. O dźwięk zadbał Kamil Krzanowski, zaś za montaż odpowiada Barbara Bielaczyc. Nagranie zrealizowano w Miejskim Domu Kultury 24 listopada.

MDK planuje w najbliższym czasie publikację serii nagrań piosenek z młodzieżą, dziećmi i seniorami. Już rejestrowany jest kolejny utwór - tym razem dziecięcy w wykonaniu jednej z dziewczynek z Movimento Bambini.

ar / czecho.pl

źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.