Rozrywka

  • 8 grudnia 2020
  • 24 stycznia 2021
  • wyświetleń: 7465

Dary za 2 tys. zł dla Mysikrólika dzięki kalendarzowi czechowiczan

Wojciech Kaprzyk i Mariusz Szczęśniak - czechowiccy fotografowie przyrody wydali niezwykły kalendarz na 2021 rok ze swoimi zdjęciami, na których uchwycili dziką przyrodę z terenów gminy Czechowice-Dziedzice. Dochód z jego sprzedaży przeznaczyli na zakup potrzebnych artykułów dla Ośrodka Rehabilitacji Mysikrólik z Bielska-Białej. Dary zostały przekazane w środę, 20 stycznia.

kalendarz za miastem - przyroda Czecowic-Dziedzic
Kalendarz ze zdjęciami przyrody w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Za miastem - przyroda Czechowic-Dziedzic / Faceboo


Pieniądze, które zebrali ze sprzedaży kalendarzy, przeznaczyli na zakup karmy lub innych potrzebnych rzeczy dla Ośrodka Rehabilitacji Mysikrólik - Na Pomoc Dzikim Zwierzętom z Bielska-Białej.

Odzew zainteresowanych przerósł ich oczekiwania. Musieli dodrukować kalendarzy. Jak mówią, wiele osób płaciło więcej niż wynosiła kwota, którą ustalili, a inni kupowali nawet po kilka sztuk. Kalendarze pojechały do Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i w kilka innych ciekawych miejsc. Zebrali w ten sposób prawie 2000 zł!

- Może nie jest to oszałamiająca ilość pieniędzy, szczególnie dla takiego ośrodka, ale według nas to sporo! Poprosiliśmy Sławka z "Mysikrólika" o listę rzeczy, które by się przydały i zaczęliśmy gromadzić potrzebne podarki - mówią Mariusz Szczęśniak i Wojciech Kaprzyk.

kalendarz za miastem - przyroda Czecowic-Dziedzic
Dary za środki ze sprzedaży kalendarza trafiły do bielskiego Ośrodka Rehabilitacji Mysikrólik · fot. Za miastem - przyroda Czechowic-Dziedzic / Faceboo


W środę, 20 stycznia odwiedzili ośrodek, by przekazać artykuły. Wśród nich nie mogło zabraknąć kalendarza oraz zdjęcia na płótnie z mysikrólikiem, którego "ustrzelili" - oczywiście aparatem w Zabrzegu. Wśród potrzebnych rzeczy znalazły się między innymi latarki, siata do łapania niedysponowanych zwierząt, orzechy laskowe, sporo karmy oraz zapas środków czystości - wszystko co znalazło się na liście pracowników Mysikrólika.

- Pewnie większość z Was wie jaką robotę robią Państwo Łyczko ze swoją ekipą - jeśli nie wiecie, to zapraszam do zapoznania się z ich działalnością! To tam trafiają praktycznie wszystkie dzikie zwierzęta potrzebujące pomocy. Zawsze mówię, że oni odkupują część naszych win, jakie My ludzie, mamy wobec natury - piszą czechowiczanie w mediach społecznościowych. - Jeśli chcecie to pomóżcie - można na wiele sposobów: wpłacić grosiwo, coś kupić a nawet przyjechać w weekend i pomachać przysłowiową łopatą - zachęcają.

Niezwykły kalendarz od czechowickich miłośników przyrody
Niezwykły kalendarz od czechowickich miłośników przyrody · fot. Za miastem, czyli przyroda Czechowic-Dziedzic i ok


O tym, że dwóch hobbystów-fotografów założyło na Facebooku profil "Za miastem, czyli przyroda Czechowic-Dziedzic i okolic" pisaliśmy pod koniec lutego. Wówczas w rozmowie z portalem czecho.pl, Mariusz Szczęśniak i Wojciech Kaprzyk, założyciele strony, powiedzieli co stało za jego stworzeniem. - Staramy się pokazać, ile ciekawych gatunków można spotkać dosłownie kilkaset metrów od domu. Często trzeba wykazać się sporą cierpliwością i czekać w ukryciu na dogodną okazję. Ważny jest też kamuflaż oraz sprzęt.

Ich strona ma już 2 tysiące polubień. - Fajnie wiedzieć, że podobają Wam się efekty naszej trudnej i kosztownej pasji. Często te "głupie" lajki wynagradzają nam kilometry w mokrych butach lub godziny czekania na "modela" - podkreślają Wojciech i Mariusz.

ar, mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.