czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 4 lutego 2021
  • 27 lutego 2021
  • wyświetleń: 3448

Zabawki ratują zwierzaki - akcja w Galerii Sfera na rzecz Mysikrólika

Za nami:

To już ósma edycja akcji Zabawki ratują zwierzaki Fundacji Ekologicznej Arka. Dochód ze sprzedaży otrzymanych zabawek, gier, puzzli, kloców i książek dla dzieci tym razem trafi do Fundacji Mysikrólik. Kiermasz odbędzie się 27 lutego w Galerii Sfera.

Reklama

Zabawki ratują zwierzaki Fundacji Ekologicznej Arka - kiermasz
Kiermasz "Zabawki ratują zwierzaki" Fundacji Ekologicznej Arka · fot. Fundacja Ekologiczna Arka


Wymienione przedmioty można dostarczyć do punktu informacyjnego Galerii Sfera, właśnie w Sferze 27 lutego odbędzie się kiermasz zabawek.

- Mamy coraz więcej problemów z naszymi odpadami. Wiszą nad nami kary za niedotrzymanie limitów odzysku surowców wtórnych, które sami wynegocjowaliśmy w Brukseli. Mimo ogromnych inwestycji i wysiłków firm odpowiedzialnych za gospodarkę odpadami nasze zaangażowanie i wiedza, jak właściwie segregować odpady, są niewielkie. Dlatego każda akcja, która choć w minimalnym stopniu uczy nas nowoczesnego postępowania z odpadami, jest bardzo ważna. A najlepsze są te odpady, których nie wytwarzamy - przekonuje prezes Fundacji Arka, Wojciech Owczarz.

Akcja Zabawki ratują zwierzaki to doskonały pomysł jak z niepotrzebnych rzeczy stworzyć działanie, z którego wszyscy będą zadowoleni. Zarówno osoby oddające zabawki, jak i te nabywające je po bardzo okazyjnych cenach, a na końcu organizacje ratujące zwierzęta, które mają z tej akcji wymierny efekt.

Warto zaznaczyć, że do tej pory Fundacja Arka zorganizowała siedem edycji akcji i zebrała w ten sposób 29.500 zł. Pieniądze trafiły do organizacji na co dzień ratujących zwierzęta w okolicach Bielska-Białej. Wsparcie otrzymały takie organizacje, jak: Ośrodek Rehabilitacji Mysikrólik, Na Pomoc Dzikim Zwierzętom, Stowarzyszenie KOTełkowa Drużyna, Fundacja Psia Ekipa oraz Fundacja Przystań Ocalenie prowadząca schronisko dla zwierząt w Pszczynie i okolicznych miejscowościach.

Akcja jest też kolejnym pomysłem wpisującym się w program edukacyjny Fundacji Arka Dajemy rzeczom drugie życie, w którym zachęca ona do nowoczesnego i odpowiedzialnego podejścia do odpadów. Wiele rzeczy można naprawić lub przekazać organizacji społecznej. Coraz bardziej popularne jest podejść do odpadów według strategii Unii Europejskiej 5R (reduce - zmniejszenie, reuse - ponowne wykorzystanie recycle - segregacja, recover - pozyskiwanie energii z odpadów, renew - odnawianie zasobów). Jedną z nich jest reuse, czyli używanie rzeczy ponownie. Zasada ta przypomina, że można użyć wykorzystane już przedmioty w inny, kreatywny sposób. W ten sposób budowana jest kultura produkcji mniejszej liczby odpadów, a to wpływa na stan naszej planety.

Pierwszy w tym roku Charytatywny Kiermasz Zabawek w Galerii Sfera odbędzie się 27 lutego. Partnerami akcji są: Galeria Sfera, Urząd Miasta Bielska-Białej oraz Zakład Gospodarki Odpadami.

ar / czecho.pl

źródło: Fundacja Ekologiczna Arka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.