Rozrywka

  • 18 czerwca 2021
  • wyświetleń: 2744

Aktywny czerwiec w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W czerwcu, wraz ze wzrostem temperatur, nastąpiło częściowe odmrożenie kultury. Po bardzo długiej przerwie spowodowanej pandemią, biblioteka mogła w końcu zorganizować wydarzenia z udziałem uczestników "na żywo", a nie tylko spotkania w wirtualnej rzeczywistości. Oczywiście relacje na facebookowym profilu nadal pozostały, gdyż z uwagi na limity osób, ilość uczestników przedsięwzięć została ograniczona. Nie mniej jednak radość z możliwości spotkania z drugim człowiekiem w "cztery oczy" jest ogromna.

1 czerwca w bibliotecznym parku zorganizowano imprezę plenerową z okazji Dnia Dziecka pod hasłem "Eko z Biblioteką". Pod czujnym okiem pań bibliotekarek uczestnicy mogli sadzić kwiaty w donicach, które potem zabierali ze sobą do domu, by stanowiły ozdobę pokoju oraz wykonywali kolorowe motylki. Spacerowali parkowymi alejkami razem ze Smokiem Maciusiem, który przyjechał do czechowickiej książnicy dzięki uprzejmości Wydawnictwa Dragon, żeby hojnie rozdawać cukierki wszystkim dzieciom, tym troszkę większym a nawet całkiem dużym również. Imprezę uświetnił dwuczęściowy koncert Teatru Muzycznego Movimento.

Głównym punktem programu było jednak upiększanie terenu wokół biblioteki. Sadząc drzewa, krzewy czy kwiaty, każdy mógł mieć swój udział w tworzeniu kolorowej przestrzeni parku. Nasadzenia mogliśmy wykonać dzięki wsparciu naszych Kochanych Darczyńców. Za przekazanie roślin składamy serdeczne podziękowania dla Pana Rafała Matogi - Dyrektora Sklepu Castorama w Bielsku-Białej, Państwa Czorny z ulicy Zamkowej w Czechowicach-Dziedzicach, Ogrodnictwa Hoffman oraz Pana Sylwestra Tomszaka i jego Szkółki Krzewów Ozdobnych. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do Pana Jerzego Pijanowskiego i Szkółki Roślin Zieleń Miejska w Bielsku-Białej za podarowanie aż 16 drzewek oraz posadzenie ich w niełatwej ziemi.

Kto z nami był i miał choć przez chwilę sztychówkę w ręce, ten wie, o czym mowa. Dziękujemy również Panu Kamilowi Bartoszkowi z firmy Pro-Lab Tomasz Rongiers Kamil Bartoszek s.c. za ufundowanie słodkiego "małego co nieco" oraz wsparcie siłowe przy sadzeniu drzewek. Cieszymy się, że przygotowane atrakcje przypadły uczestnikom do gustu, czego najlepszym dowodem był ich liczny udział oraz uśmiechy na ustach. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli spotkać się ponownie w naszym coraz piękniejszym parku.

9 czerwca gościem biblioteki był Szymon Hołownia, który przyjechał do Czechowic-Dziedzic nie jako lider ruchu politycznego Polska 2050, ale autor książek. Odkąd były prowadzący "Mam talent" zaangażował się w politykę, wielu zapomina, że ma na swoim koncie ponad 20 publikacji. Spotkanie nie miało więc charakteru wiecu wyborczego, tylko było wielowątkową rozmową o życiu, książkach, kościele, zwierzętach i ludziach. Nie zabrakło ciekawych historii i zabawnych anegdot. Po zakończeniu, Szymon Hołownia podpisywał swoje książki, które można było zakupić przed spotkaniem.
Trzeci tydzień czerwca był niezwykle bogaty , biorąc pod uwagę ilość przedsięwzięć.

16 czerwca odbyło się pierwsze popandemiczne spotkanie małych miłośników planszówek w "Akademii Gry". Kolejne już wkrótce. 17 czerwca, w ramach promocji swojej najnowszej książki "Zimna S Odwilż", z czytelnikami spotkała się bielska autorka Justyna Chrobak. Z kolei dzień później miał miejsce wykład dla Słuchaczy "Akademii Pięknego Czasu" pn. "Vademecum podróżnika", prowadzony przez Małgorzatę Firlejczyk. Miłośniczka podróży i właścicielka biura Country Travel podzieliła się z uczestnikami swoimi patentami na wakacje skrojone na miarę idfdfs udowodniła, że urlop może być udany nawet w cieniu pandemii. Czyż może być lepsza informacja u progu lata i wakacji?

Życząc naszym Kochanym Czytelnikom udanego wakacyjnego wypoczynku, zapraszamy do biblioteki po lekturę na urlop! Książki z niecierpliwością czekają na wyprawę w nieznane. Nie zapomnijcie zabrać ich ze sobą w podróż!

Magdalena Wygoda / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj