Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Rozrywka

  • 8 kwietnia 2003
  • wyświetleń: 908

Nie będzie mini-busów

Wyciek paliwa ze zbiornika, wyciek oleju ze skrzyni biegów, przeciek wody do kabiny kierowcy - to tylko niektóre z 62 usterek stwierdzonych w autobusie komunikacji miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. 20-letni autobus przegubowy przejechał ponad milion trzysta tysięcy kilometrów. Pasażerowie miejskiej komunikacji w Czechowicach, mogą się jednak nie obawiać - wyeksploatowany autobus już nie kursuje. Został zlikwidowany - poinformował nas dyrektor czechowickiego PKM-u Sylwester Broncel.

Tymczasem, na trasach obsługiwanych przez czechowicki PKM pojawił się mini-bus... Okazało się jednak, że teraz, kiedy zlikwidowano największy autobus, mini-bus nie jest potrzebny. Potrzebny jest natomiast 15-metrowy autobus o pojemności zbliżonej do przegubowego.

Czechowiccy radni wzięli pod uwagę, że w bazie PKM-u znajduje się jeszcze parę autobusów o przebiegu przekraczającym milion kilometrów, dlatego zdecydowali o zakupie w sumie czterech nowych pojazdów.


Iza / Mega FM

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.