Rozrywka

  • 22 września 2021
  • 7 października 2021
  • wyświetleń: 6911

"Prawdziwa uczta duchowa". Za nami 9. Festiwal Poezji Słowiańskiej

Zakończył się 9. Festiwal Poezji Słowiańskiej. Patronat nad tym trzydniowym przedsięwzięciem przyjęli starosta bielski i burmistrz Czechowic-Dziedzic. Jak mówi główny organizator i animator tego wydarzenia, poeta Ryszard Grajek była to prawdziwa uczta duchowa nie tylko dla poetów i koneserów słowa, ale także dla młodzieży i miłośników wyrafinowanego rymu.

"Prawdziwa uczta duchowa". Za nami 9. Festiwal Poezji Słowiańskiej · fot. Festiwal Poezji Słowiańskiej


Głównym organizatorem festiwalu było Stowarzyszenie Autorów Polskich Oddział Bielsko-Bialski, a partnerami: Książnica Beskidzka, Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej oraz Miejski Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach. Festiwal rozpoczął się w niedzielę, 3 października - wtedy odbył się spacer po Czechowicach-Dziedzicach z historykiem Jackiem Cwetlerem oraz wieczór poezji w Centrum Edukacji Ekologicznej.

4 października miała miejsce sesja literacka w Książnicy Beskidzkiej, której gośćmi honorowymi byli Marian Kisiel poeta, historyk literatury, tłumacz, profesor w Instytucie Literaturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego i Barbara Gruszka-Zych poetka, dziennikarka, krytyk literacki. W poniedziałek poeci spotkali się również z uczniami bielskich szkół średnich. Na zakończenie tego dnia festiwalowego odbyły się Konfrontacje poetyckie w Kubiszówce czyli w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz.

Z kolei we wtorek, 5 października miały miejsce spotkania do późnego wieczora w Czechowicach-Dziedzicach. Rano w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej - Curie oraz w Centrum Edukacji Ekologicznej, a od godziny 13.30 POETYCKI HYDE PARK w Miejskim Domu Kultury i następnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej. W międzyczasie odbyły się spotkania z: Wojciechem Kassem (poetą, dyrektorem Muzeum Gałczyńskiego w Praniu), którego moderatorem była poetka, Agnieszka Herman wraz z poetami: Józefem Baranem i Juliuszem Wątrobą, a rozmowę poprowadzi Ewa Niewiadomska (redaktor Polskiego Radia Katowice).

Fotorelacje z poszczególnych dni festiwalu można znaleźć na jego oficjalnym profilu na Facebooku.

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski, materiały prasowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj