Rozrywka

  • 29 września 2021
  • 4 października 2021
  • wyświetleń: 4386

[FOTO] Za nami koncert poświęcony pamięci ofiar tragicznego pożaru

Niezwykle poruszająca muzyka, która wybrzmiała w sobotę, 2 października późnym popołudniem w Katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej wypełniła nie tylko mury tej świątyni, ale z pewnością także serca uczestników wspaniałego koncertu, stanowiącego hołd ofiarom pożaru czechowickiej Rafinerii Nafty.

Wyjątkowy koncert poświęcony pamięci ofiar tragicznego pożaru - 02.10.2021 · fot. Powiat bielski


Aranżacje muzyczne w wykonaniu multiinstrumentalisty, wokalisty, założyciela SBB Józef Skrzek, kompozytora i organisty prof. Henryka Jana Botora oraz pochodzących z Czechowic-Dziedzic : Piotra Brożka i Sebastiana Gabrysia, wzbogacone o teksty wierszy rudzickiego poety Juliusz Wątroba były niesamowitym przeżyciem dla wszystkich słuchaczy. Wśród nich był również wicestarosta Andrzej Kamiński.

Koncert odbył się w ramach obchodów Dni Kultury Chrześcijańskiej, na które zaprosił Klubu Inteligencji Katolickiej w Bielsku-Białej. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Bielski, Andrzej Płonka. Obchodom Dni Kultury Chrześcijańskiej towarzyszyć będzie także wystawa Michała Kobieli "Pamiętamy. Będziemy Pamiętać..." dostępna do odwiedzenia w październiku i listopadzie na terenie Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.