Rozrywka

  • 13 października 2021
  • 14 października 2021
  • wyświetleń: 2116

"Malarstwo Grafika Plakat" - nowa książka/album Jana Grygierczyka

Staraniem autora oraz Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic ukazała się książka/album "Malarstwo Grafika Plakat" Jana Grygierczyka.

"Malarstwo Grafika Plakat" - nowa książka Jana Grygierczyka
"Malarstwo Grafika Plakat" - nowa książka Jana Grygierczyka · fot. Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic


Jan Grygierczyk, czechowiczanin, absolwent LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach, od lat związany z czechowickim MDK. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie i Wydział Grafiki w Katowicach. Malarstwo studiował u prof. Romana Nowotarskiego. Dyplom uzyskał w pracowni projektowania graficznego u prof. Adama Romaniuka i w pracowni linorytu u prof. Romana Staraka. Malarz, grafik, autor i uczestnik wystaw indywidualnych i zbiorowych.

- "Miejsca zapamiętane" to tytuł ubiegłorocznej wystawy jaką miałem w Galerii Bielskiej BWA, ale jednocześnie mógłby być tytułem albumu poświęconego mojej twórczości, bo zamieszczone w nim prace najczęściej są efektem tego... co zostało w mej pamięci. Mniej lub bardziej "podziurawione" przez upływający czas obrazy, w które wlewa się wyobraźnia dopiero w pracowni nabierają ostatecznego kształtu - czasem bardzo odległego od pierwowzoru. W tym zresztą upatruję sens tworzenia, gdyż w przeciwnym wypadku byłoby to tylko męczące odtwarzanie rzeczywistości - opowiada o nowej książce Jan Grygierczyk.

- Projekt albumu rozrósł się nieco, kiedy uzupełniłem go o plakaty, szkice i grafikę warsztatową, której praktycznie dziś już nie uprawiam, ale swego czasu była ważnym elementem mej pracy. Choć siłą rzeczy jest spojrzeniem wybiórczym to dla mnie i tak pozostaje swego rodzaju refleksją nad własnymi dokonaniami artystycznymi.- dodaje autor.

Książka w cenie 40 zł/szt. jest dostępna w "Księgarni na Lesisku", w Czechowicach-Dziedzicach i w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic.

mp / czecho.pl

źródło: Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.