Rozrywka

  • 2 lutego 2022
  • wyświetleń: 2348

W czechowickiej MBP można oglądać wystawę "...kobietą być..."

Za nami:

Do 26 lutego w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Paderewskiego można oglądać wystawę prac malarskich Jolanty Kupiec, należącej do "Grypy na Zamku" w Oświęcimiu, pt. "...kobietą być...". Wystawę można zwiedzać w godzinach otwarcia biblioteki.

W czechowickiej MBP można oglądać wystawę "…kobietą być…"
W czechowickiej MBP można oglądać wystawę "...kobietą być..." · fot. RSTK "Grupa na Zamku" Oświęcim


Ta oświęcimianka z urodzenia, absolwentka historii sztuki oraz studiów podyplomowych z zakresu muzealnictwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, przez wiele lat związana z Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau, znana jest ze swej wielostronnej twórczości artystycznej nie tylko społeczności lokalnej - .

Już jako kustosz Muzeum opublikowała kilkanaście artykułów i trzy publikacje o pracach obozowych artystów. Ale jak mówi, od dzieciństwa interesowała się rysunkiem i malarstwem o różnorodnej tematyce, głównie jednak portretem i rysunkiem wykonanym piórkiem. W sferze jej zainteresowań znalazła się także rzeźba, ceramika artystyczna i użytkowa.

Od 1985 roku należy do Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury "Grupa na Zamku" w Oświęcimiu, w której działalności uczestniczy bardzo aktywnie. Swoje prace wystawiała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w tym między innymi w Oświęcimiu, Kętach, Brzeszczach, i w Chrzanowie.

Za całokształt twórczości artystycznej Prezydent Rzeczypospolitej odznaczył ją Srebrnym Krzyżem Zasługi, a Ministerstwo Kultury i Sztuki odznaką Zasłużony Działacz Kultury i Zasłużony dla Kultury Polskiej.

W czechowickiej MBP można oglądać wystawę "…kobietą być…"
W czechowickiej MBP można oglądać wystawę "...kobietą być..." · fot. MBP Czechowice-Dziedzice

mp / czecho.pl

źródło: materiały prasowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj