czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 10 października 2007
  • wyświetleń: 753

Wystawa Fotoquortet w Galerii Ex-Libris

W piątek 5 października, odbył się wernisaż wystawy grupy Fotoquortet pt: "Pasma".Na wystawie zobaczyć można prace 3 autorów założycieli tj. Andrzeja Borowca, Jana Tadeusza Chmielewskiego i Jarosława Bartoszka oraz zaproszonego gościa, którym był Mieczysław Wielomski...

Reklama

Jak mówią autorzy: "...Wystawa ta jest znakomitym przykładem powrotu do korzeni – do fotografii piktorialnej. Każdy z nas na swój sposób interpretuje pejzaż - najważniejsze, że go interpretuje, że jest to nie tylko fascynacja samą naturą, ale osobisty esej na jej temat. A przecież o to chodzi w sztuce; bo jak pisał E. Zola „…obraz jest to fragment natury widziany przez temperament twórcy…”. I to jest kwintesencją sztuki fotograficznej, a zasługi bezcenne na jej niwie poniósł właśnie piktorializm.

Rzeczona wystawa stanie się może zalążkiem czegoś większego, może dojdzie do konsolidacji artystów uprawiających piktorializm, do zorganizowanego oporu wobec mizeroty polskiej fotografii – do przywrócenia jej rangi w panteonie SZTUKI..."

Wystawę w czechowickiej galerii Ex-Libris można oglądać do 17 października. Zapraszamy.

landskapisci.com

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.