czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 12 października 2007
  • wyświetleń: 1220

Kolejny plener z Landskapistami

Zapraszamy do udziału w IV Ogólnopolskim plenerze fotograficznym ZĄB 2007, który odbędzie się w dniach 23-25 listopada 2007 roku w miejscowości Ząb na Podhalu.

Reklama

Kolejny plener z Landskapistami
fot. landskapisci.com


Ząb jest to najwyżej położona wieś w Polsce (1013 m n.p.p.m.) i znajduje się u podnóża Tatr, niedaleko Zakopanego. Miejsce to szczególne - stolica Tatr o dwa kroki, znakomite miejsca widokowe jeszcze bliżej - Gubałówka, Antałówka, Galicowa Grapa czyli Dziadkówka, Czarna Góra no i sam Ząb czy sąsiedni Bustryk...

Rankiem otwierasz oczy, a tu widoki tuż za oknem zapierające dech w piersiach. I jak tu nie jechać i to w tak znakomitym towarzystwie?

Opis i program pleneru:

Tym razem odchodzimy od dotychczasowej formuły pleneru. Postanowiliśmy, że ten najnowszy będzie miał formułę otwartą, będzie poświęcony nie tylko pejzażowi, ale wszelkiego rodzaju tematom fotograficznym począwszy od fotografii realistycznej typu fine view, gdzie liczy się przede wszystkim sam motyw, aż po działania natury awangardowo – konceptualnej. No i oczywiście całe bogactwo tematów: krajobraz, portret, reportaż, dokument, itp… Co kto lubi fotografować i co chciałby innym pokazać na żywo, czym chciałby się podzielić i co sam mógłby zyskać w takim zderzeniu spojrzeń, postaw i odczuć. Zatem w naszym plenerze może wziąć udział każdy, bez względu na swoje preferencje i zainteresowania fotograficzne. Bardzo liczymy, że te trzy dni to będzie czas dysput o fotografii nie tylko w jej aspekcie techniczno – warsztatowym ale i o estetyce i jej wartości jako Sztuki.

Oczekujemy zatem od każdego uczestnika jego prezentacji, czyli portfolio o dowolnej ilości fotografii w nim zawartych. Będzie to materiał do rozmów, do konfrontacji postaw i spojrzeń, co sprzyjać będzie bez wątpienia autorozwojowi każdego z nas…

Ale nie bylibyśmy landskapistami, gdyby nie nasze trzy grosze… Trzy grosze piktorialne.

Termin pleneru: od 23.11 do 25.11.2007

Miejsce noclegu: Dom Wczasowy HARNAŚ I, Bustryk 77c, 34-521 Ząb

Koszt uczestnictwa – 130 zł (dwa noclegi ze śniadaniem, wystawa poplenerowa, katalog, odsyłka prac, galeria poświęcona plenerowi z prezentacjami prac uczestników).

Wpłaty należy przesyłać na podanej niżej konto wraz z dopiskiem: "ZĄB 2007" oraz imieniem i nazwiskiem uczestnika.

mBank: 40 1140 2004 0000 3802 3205 2933

Od dziś trwają zapisy na plener. Zgłoszenie należy potwierdzić telefonicznie (+48 602 333 521) lub mailowo na adres info@landskapisci.com Zapisy trwają do 09 listopada.

Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zapisów i wpłat na konto.

A program pleneru jak następuje:

Dzień pierwszy – piktorialnie
• do 1430 – powitanie uczestników i zakwaterowanie;
• od 1500 – słowo wstępne o idei, zasadach i przebiegu pleneru;
• do 1800 – wieczorne fotografowanie;
• od 1900 – piktorializm współcześnie czyli who is who;
• od 2000 – pokazy portfolio uczestników pleneru, spotkanie dyskusyjne do skutku;

Dzień drugi – od realu po awangardę …
• do 1100 - poranne fotografowanie plenerowe, śniadanie
• do 1800 - wieczorne fotografowanie
• od 1900 – pokazy portfolio uczestników pleneru, spotkanie dyskusyjne do skutku

Dzień trzeci – podsumowanie
• do 1100 – poranne fotografowanie plenerowe, śniadanie
• od 1200 – podsumowanie pleneru
• od 1300 – część "in minor" czyli powrót do domu…

Prezentacje będą miały charakter multimedialny, dlatego prosimy o ich przygotowanie w formie zapisu cyfrowego.

Całość imprezy zakończy się wystawą uczestników pleneru w Galerii Ex Libris w Czechowicach Dziedzicach. Ale nie tylko... Najlepsze prace pokazywane będą w ramach naszego nowego projektu w innych galeriach krajowych oraz za granicą ! Szczegóły podamy podczas pleneru .

Każdy uczestnik pleneru proszony jest o zabranie swoich prac (w formie elektronicznej lub papierowej), które chciałby omówić, zaprezentować, czy poddać pod dyskusję. Będzie to zatem znakomita możliwość zaprezentowania się szerszemu gronu fotografów.

landskapisci.com

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.