czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Rozrywka

  • 15 października 2007
  • wyświetleń: 1040

Wystawa ''Na szkle malowanie''

11 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bestwinie odbył się wernisaż artystyczny - Olgi Tomanek - "Na szkle malowane". Jak udało nam się dowiedzieć, przygoda Olgi ze "szkłem" rozpoczęła się w 1997 roku, gdy zaczęła uczęszczać na kółko plastyczne prowadzone przez artystkę ludową Rozalię Szypułę przy Domu Kultury "Walcownia" w Czechowicach-Dziedzicach.

Olga to utalentowana artystka mająca na swoim koncie takie wyróżnienia jak: I miejsce w V Wojewódzkim Konkursie Malarstwa na Szkle, I miejsce w I Powiatowym Turnieju „Skarbiec Ziemi Bielskiej”, I miejsce w II Międzynarodowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych, I miejsce Konkursie X Ogólnopolskim Konkursie „Twórczość dziecięca inspirowana sztuką ludową”, Nagrodę Specjalną Jury w X Konkursie Plastycznym dla Twórców Nieprofesjonalnych im. Pawła Wróbla.

Prace Olgi mogliśmy już oglądać na takich wystawach jak: „Patroni Polski i Europy w sztuce ludowej”, na Festiwalu Talentów i Niezwykłych Umiejętności Dzieci i Młodzieży Województwa Śląskiego „UWAGA TALENT” czy na IV Przeglądzie Sztuki Nieprofesjonalnej.

Gorąco zachęcamy wszystkich do odwiedzenia wystawy. Prace Olgi przedstawiają przede wszystkim osoby święte zgodnie z kanonem sztuki ludowej – przeważnie Madonny, jednak nie brakuje również współczesności w pracach przedstawiających martwą naturę.

janowice.glt.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.