czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 30 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1877

Czechowickie kino Świt przedstawiło repertuar na maj

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Świt" podaj

Kino Świt w Czechowicach-Dziedzicach przedstawiło repertuar na maj. Wśród filmów, które będą wyświetlane w czechowickim kinie, znalazły się takie tytuły, jak "To nie wypanda", "Lucyfer", "Boscy" oraz "Downton Abbey: Nowa Era". Będą także tradycyjne projekcje w ramach DKF Puls.

Kino świt
Kino Świt w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


1-4 maja
16.00 TO NIE WYPANDA (USA/b.o.)
18.00 DUCH ŚNIEGÓW (franc./12)
20.00 LUCYFER (austr./15)

5 maja
16.00 TO NIE WYPANDA
18.00 DUCH ŚNIEGÓW
20.00 DKF

6 maja
16.15 IGRZYSKA ZWIERZAKÓW (austral.,USA/b.o.)
18.00 FUCKING BORHOLM (pol./15)
20.00 TRZY PIĘTRA (franc.,wł./15)

7 maja
15.30 IGRZYSKA ZWIERZAKÓW
17.00 FUCKING BORHOLM
18.55 The Met: Turandot Puccini

8-11 maja
16.15 IGRZYSKA ZWIERZAKÓW
18.00 TRZY PIĘTRA
20.00 FUCKING BORHOLM

12 maja
15.30 IGRZYSKA ZWIERZAKÓW
16.30 FUCKING BORHOLM
18.00 TRZY PIĘTRA
20.00 DKF

13 maja
16.15 IGRZYSKA ZWIERZAKÓW
18.00 FUCKING BORHOLM
20.00 BOSCY

14-15 maja
14.30 LUCA (USA/b.o.) film w języku ukraińskim. Wstęp wolny
16.15 IGRZYSKA ZWIERZAKÓW
18.00 FUCKING BORHOLM
20.00 BOSCY (hiszp./15)

16-18 maja
16.15 IGRZYSKA ZWIERZAKÓW
18.00 FUCKING BORHOLM
20.00 BOSCY

19 maja
15.00 IGRZYSKA ZWIERZAKÓW
16.30 FUCKING BORHOLM
18.15 BOSCY
20.15 DKF

20 maja
16.00 DOWNTON ABBEY: NOWA ERA (ang.,USA/15)
18.10 DOWNTON ABBEY: NOWA ERA
20.15 BOSCY

21 maja
14.30 BOSCY
16.30 DOWNTON ABBEY: NOWA ERA
18.55 The Met: Łucja z Lammermooru Donizetti

22-25 maja
16.00 DOWNTON ABBEY: NOWA ERA
18.10 DOWNTON ABBEY: NOWA ERA
20.15 BOSCY

26 maja
16.00 DOWNTON ABBEY: NOWA ERA
18.15 BOSCY
20.15 DKF

27 maja
16.00 DETEKTYW BRUNO (pol./7)
18.00 INFINITE STORM (ang.,pol./15)
20.00 KSIĄŻĘ (ang./15)

28-29 maja
14.00 DETEKTYW BRUNO
16.00 DETEKTYW BRUNO
18.00 INFINITE STORM
20.00 KSIĄŻĘ

30-31 maja
16.00 DETEKTYW BRUNO
18.00 KSIĄŻĘ
20.00 INFINITE STORM

TO NIE WYPANDA TURNING RED

USA 2022, 100 min.
Reżyseria: Domee Shi.

Film animowany w polskiej wersji językowej.

W filmie Disneya i Pixara pt. To nie wypanda poznajemy Mei Lee, pewną siebie trzynastolatkę, szkolną kujonkę i idealną, nie sprawiającą kłopotów córkę. Jednak czas dojrzewania zmieni dotychczas uporządkowany świat dziewczyny w totalny chaos. Jej nadopiekuńcza, by nie powiedzieć natrętna, mama Ming nie odstępuje jej na krok, co tylko pogłębia frustrację nastolatki. A jakby tego było mało, za każdym razem, gdy Mei odczuwa silne emocje (czyli praktycznie ZAWSZE), zmienia się w ogromną... pandkę rudą

DUCH ŚNIEGÓW LA PANTHERE DES NEIGES

Francja 2021, 92 min.
Reżyseria: Marie Amiguet, Vincent Munier.

Cezar 2022 dla najlepszego filmu dokumentalnego.

Wielu rusza w podróż do Tybetu tylko po to, by zdobyć najwyższe górskie szczyty. Niewielu dostrzega, że te pozorne pustkowia kryją największe skarby dzikiej natury, które przez większość czasu pozostają poza zasięgiem ludzkiego wzroku. To magiczne miejsce, choć wydaje się niezamieszkane, tak naprawdę tętni życiem, a jego mieszkańcy nie spuszczają oczu z tych, którzy niespodziewanie odwiedzają ich królestwo. Królestwo, którego największych tajemnic strzeże prawdziwa bogini - majestatyczna i nieuchwytna pantera śnieżna. Ci, którym wystarczy pokory, cierpliwości i odwagi mają szansę zarówno na spotkanie z nią, jak i odkrycie najbardziej kojącego miejsca na ziemi.

LUCYFER LUZIFER

Austria 2021, 103 min.
Reżyseria: Peter Brunner. Wykonawcy: Susanne Jensen, Franz Rogowski, Theo Blaickner.

MFF w Locarno 2021: Najlepsza reżyseria; Austin Fantastic Fest 2021: Najlepszy aktor-Franz Rogowski.
Artystyczny horror inspirowany prawdziwą historią egzorcyzmów wyprodukowany przez Ulricha Seidla. Johannes mieszka na pustkowiu w niewielkiej, alpejskiej chacie razem ze swoim orłem i pobożną matką. W odizolowanym świecie życiem codziennym rządzi natura, modlitwa i rytuały. Matka całkowicie zawładnęła Johannesem, który definiuje świat jako składający się z sił zła i sił Boga. A co się stanie, jeśli nagle fanatyzm zderzy się z wolnością? Do czego zdolni są ludzie? Jak rodzi się zło? Lucyfer - bliżej Boga nie będziecie.

IGRZYSKA ZWIERZAKÓW DAISY QUOKKA: WORLD'S SCARIEST ANIMAL

Australia/USA 2022, 88 min.
Reżyseria: Ricard Cusso.

Film animowany w polskiej wersji językowej.

Witajcie w magicznym świecie Sanktuarium - gdzie zwierzęta mają głos, a marzenia się spełniają, jeśli wystarczająco się tego pragnie. To tutaj co roku rozgrywane się wielkie sportowe igrzyska, w których duzi i mali przedstawiciele fauny toczą zaciętą rywalizację o tytuły i cenne puchary. Urodzona optymistka Daisy marzy o tym, żeby wygrać wielkie zawody dla "Najstraszniejszych zwierząt świata". Problem w tym, że będąc uroczym ssakiem z gatunku kuoka, przypominającym skrzyżowanie chomika z... kangurem, ma nikłe szanse na rywalizację z największymi i najgroźniejszymi drapieżnikami planety. Ale od czego są upór i wierni przyjaciele. Aby dokonać niemożliwego, Daisy rozpocznie trudny trening pod okiem starego mistrza - Frankiego. Ćwicząc siłę, zręczność i intelekt, zrobi wszystko, żeby udowodnić światu zwierząt, że wola walki i szansa na medale wcale nie musi iść w parze z muskułami, groźnym wyglądem i długością paszczy, szpona czy ogona.

FUCKING BORNHOLM

Polska 2022, 95 min.
Reżyseria: Anna Kazejak. Wykonawcy: Agnieszka Grochowska, Jaśmina Polak, Grzegorz Damięcki, Maciej Stuhr.

Grupa przyjaciół wybiera się z dziećmi na tradycyjny wyjazd na długi weekend, który od lat spędzają na duńskiej wyspie Bornholm. Incydent między dziećmi wywoła falę kryzysu w ich relacjach. Każda z par sprawia wrażenie szczęśliwej, ale czy tak jest naprawdę? Czy żyją pozorami? Fucking Bornholm dotyka tematu tożsamości w czasach, gdzie znane nam do tej pory wzorce przestały mieć znaczenie. Kryzys w związku, problemy z komunikacją, zmęczenie oczekiwaniami innych. Brzmi znajomo, jak materiał na najlepsze memy i śmiech przez łzy? Bo tak właśnie jest.

TRZY PIĘTRA TRE PIANI

Francja/Włochy 2021, 119 min.
Reżyseria: Nanni Moretti. Wykonawcy: Riccardo Scamarcio, Margherita Buy, Alba Rohrwacher.

Nominacja do Złotej Palmy w Cannes 2021.

Pełen zaskakujących zwrotów akcji film mistrza włoskiego kina rozpoczyna się od wypadku. Ta tragedia na zawsze odciśnie piętno na małżeństwie surowego sędziego (w tej roli wystąpił sam Moretti), a inne dramatyczne zdarzenie z udziałem wiekowego sąsiada położy się cieniem na losach dwóch żyjących drzwi w drzwi rodzin. Kolejne z tytułowych trzech pięter zajmuje młoda matka, żona wiecznie nieobecnego męża. Zajęci swoimi problemami sąsiedzi nie dostrzegają jej dojmującej samotności. Włoski reżyser subtelnie nawiguje pośród splątanych interesów i skłębionych emocji, przekonując, że jedynym sposobem na rozsupłanie konfliktów - nie tylko sąsiedzkich - jest wybaczenie. 

BOSCY COMPETENCIA OFICIAL

Hiszpania/Argentyna 2021, 114 min.
Reżyseria: Mariano Cohn, Gaston Duprat. Wykonawcy: Penelope Cruz, Antonio Banderas, Oscar Martinez

Nominacja do Złotego Lwa w Wenecji 2021.

Penélope Cruz i Antonio Banderas, ponownie razem na dużym ekranie! Tym razem w błyskotliwej i ostrej jak brzytwa komedii o świecie filmu i wszystkich grzeszkach show-biznesu. Ekscentryczny milioner postanawia stworzyć film, dzięki któremu zapisze się w historii. Aby tego dokonać, sięga po najlepszych z najlepszych. Na fotelu reżysera zasiada więc równie słynna co kontrowersyjna Lola, która do głównych ról w filmie angażuje prawdziwe legendy w swoim fachu. Jej wybór pada na hollywoodzkiego amanta Félixa Rivero oraz ikonę teatru Ivána Torresa. Problem w tym, że obaj panowie, choć w swoich kategoriach osiągnęli i zdobyli już wszystko, cierpią na przerost ego i delikatnie mówiąc, nieszczególnie za sobą przepadają. Żeby sprostać zaskakującym pomysłom Loli, aktorzy z najwyższej półki będą musieli znaleźć jednak wspólny język i zmierzyć się z dziedzictwem własnych karier.

DOWNTON ABBEY: NOWA ERA DOWNTON ABBEY: A NEW ERA

Wlk. Brytania/USA 2022, 125 min.
Reżyseria: Simon Curtis. Wykonawcy: Maggie Smith, Elizabeth McGovern, Michelle Dockery.

Tym razem film zabierze nas na Riwierę Francuską. Dowiemy się o tajemniczej przeszłości Violet Crawley. Dla Crawleyów będzie to bardzo ważna podróż, która pozwoli im na nowo poznać historię rodziny. Światło ujrzą nieznane dotąd fakty. Nie oznacza to, że w Downtown Abbey nic ciekawego nie będzie się działo. Do rezydencji przyjedzie ekipa filmowa. Okaże się, że będzie miało to zaskakujące konsekwencje dla arystokratów.

DETEKTYW BRUNO

Polska 2022, 110 min.
Reżyseria: Magdalena Niec, Mariusz Palej. Wykonawcy: Piotr Głowacki, Karolina Gruszka, Dorota Kolak.

Oskar najbardziej na świecie lubi rozwiązywać zagadki i oglądać serial Detektyw Bruno. Kiedyś chciałby być taki jak jego bohater, na razie jednak ma osiem lat i mieszka w rodzinnym domu dziecka. Jest mu tu dobrze, ale oczywiście tęskni za rodzicami. Dlatego, gdy odkrywa przygotowaną przez nich zabawę w poszukiwanie urodzinowego skarbu, koniecznie chce ruszyć na poszukiwania. Zagadka nie jest łatwa, postanawia więc wynająć najlepszego detektywa na świecie, czyli Bruna. Nie przyjmuje do wiadomości, że Bruno Księski to tylko aktor, w dodatku niezbyt sympatyczny. Z całej przygody pewnie wyszłyby nici, gdyby nie fakt, że gwiazdor ostatnio traci na popularności, a jego menedżerka dostrzega w pojawieniu się Oskara szansę na podreperowanie wizerunku. Oskar i Bruno rzucają się więc w wir przygody.

INFINITE STORM

Wlk. Brytania/Polska/Australia 2022, 95 min.
Reżyseria: Małgorzata Szumowska. Wykonawcy: Naomi Watts, Denis O'Hare, Billy Howle.

Infinite Storm, pierwszy amerykański film Małgorzaty Szumowskiej, to zapierająca dech w piersiach i mrożąca krew w żyłach wyprawa w jedno z najbardziej niebezpiecznych górskich pasm świata. Pam Bales, wyrusza na samotną wędrówkę na Górę Waszyngtona, najwyższe wzniesienie nieprzewidywalnych, targanych lodowatymi wichurami Gór Białych w amerykańskim stanie New Hampshire. Ta wyprawa to jej rytuał i sposób na poradzenie sobie z dramatycznymi wspomnieniami. I właśnie w dniu, w którym czuje się najsłabsza, będzie musiała wykazać się największą siłą: ktoś umrze, jeśli nie udzieli mu pomocy. Ale jeśli zdecyduje się pomóc, sama też może zginąć. Infinite Storm wciąga nas w sam środek monumentalnego pejzażu, szalejących żywiołów i ekstremalnych emocji.

KSIĄŻĘ THE DUKE

Wlk. Brytania 2021, 96 min.
Reżyseria: Roger Michell. Wykonawcy: Matthew Goode, Helen Mirren, Charlotte Spencer.

Wielką Brytanią wstrząsa szokująca wiadomość o zuchwałym skoku na Galerię Narodową. Policja twierdzi, że za kradzieżą bezcennego portretu Księcia Wellingtona pędzla wielkiego Goyi, stoi prawdopodobnie potężna międzynarodowa szajka. Czytając te wiadomości skromny taksówkarz Kempton Bunton nie może powstrzymać śmiechu. Bezcenny Książę ukryty jest bowiem w jego własnej szafie w skromnym domu w Newcastle. Bunton lubi swoje proste życie, kocha żonę i synów, ale nie znosi wszelkiej niesprawiedliwości. Pod tym względem jest niepoprawnym idealistą, co nierzadko wpędza go w mniejsze lub większe kłopoty. Kradzież bezcennego obrazu to z pewnością jego największy życiowy wyskok, ale cel jak zawsze jest szlachetny. Kempton w anonimowych listach proponuje władzom zwrot dzieła, pod warunkiem wprowadzenia pewnych świadczeń na rzecz najbiedniejszych. Gdy policja wpadnie na jego trop, Robin Hood z Newcastle będzie musiał zmierzyć się z brytyjskim wymiarem sprawiedliwości oraz, co gorsze, z gniewem własnej żony.

DKF Puls  • 5 maja 20.00 2046 (Hongkong/Chiny/Francja/Włochy/Niemcy)
  • 12 maja 20.00 CYRANO (Wlk. Brytania/USA/Kanada)
  • 19 maja 20.15 RYTMY CASABLANKI (Francja/Maroko)
  • 26 maja 20.15 MÓJ SYN (Wlk. Brytania/Francja)Karnet 40 zł
Karnet kwartalny kwiecień - czerwiec upoważnia do zakupu biletów w cenie 4 zł.
Bilety na wybrany film 13 zł.
2046- tekst z kwietnia

2046

Hongkong/ Chiny/ Francja/ Włochy/ Niemcy 2004, 132 min.
Reżyseria: Wong Kar Wai

Europejska Nagroda Filmowa: Najlepszy Film Międzynarodowy.

Tytułowa data to również numer pokoju, w którym Su Li-zhen mieszkała w czasie, gdy poznała Chow Mo-wana. Pisarz powraca do miejsca, które wiąże go z dawną niespełnioną miłością; w licznych romansach z innymi kobietami szuka inspiracji dla futurystycznej powieści. Czy da się wypełnić pustkę, jaką zostawiły po sobie wspomnienia? Fragmentaryczne, rozproszone na kilka opowieści post scriptum do Spragnionych miłości: retro glamour spotyka się tu ze strzelistymi, cyberpunkowymi sceneriami, cyborgi noszą perłowe kolczyki, a eklektyczna wizja reżysera splata ze sobą najbardziej charakterystyczne wątki jego dotychczasowych filmów - od zmysłowego napięcia po gorączkowe rozedrganie.

CYRANO

Wlk. Brytania/USA/Kanada/Włochy, 124 min.
Reżyseria: Joe Wright. Wykonawcy: Peter Dinklage, Haley Bennett, Ben Mendelsohn.

Nominacja do Oscara 2022 (Najlepsze kostiumy). 2 Nominacje do Złotych Globów (Najlepsza komedia lub musical, Najlepszy aktor-Peter Dinklage). Satelity 2022: Najlepsze kostiumy.

Główny bohater, Cyrano de Bergerac, człowiek wyprzedzający swoje czasy, wzbudza zachwyty biegłością, z jaką posługuje się zarówno słowem, jak i szpadą. Jest jednak przekonany, że jego powierzchowność czyni go niegodnym olśniewającej Roxanne. Zamiast szczerze wyznać miłość przyjaciółce, milczy. Roxanne, nieświadoma jego uczuć, zakochuje się w młodym żołnierzu Christianie.

RYTMY CASABLANKI HAUT ET FORT

Francja/Maroko 2021, 101 min.
Reżyseria: Nabil Ayouch. Wykonawcy: Ismail Adouab, Meriem Nekkach, Abdelilah Basbousi.

Marokański kandydat do Oscara. Nominacja do Złotej Palmy w Cannes 2021.

Film Nabila Ayoucha wykorzystuje siłę muzyki, by opowiedzieć o problemach, z jakimi borykają się młodzi ludzie w Casablance. Konfrontuje tradycję z rzeczywistością cyfrową, która całkowicie zmieniła sposoby komunikacji. Mimo wyraźnie nakreślonego społecznego tła i politycznego przesłania Rytmy Casablanki zarażają optymizmem i pozytywną energią.  Film dla wielbicieli hip-hopu i dla tych, którzy nie są jego fanami. Anas to były raper, który podejmuje się pracy w domu kultury w robotniczej dzielnicy największego miasta Maroka - Casablanki. Prowadzone przez niego zajęcia z hip-hopu mają ośmielić jego młodych podopiecznych, by odważniej mówili o swoich problemach.

MÓJ SYN

Wlk. Brytania/Francja, 2021, 95 min.
Reżyseria: Christian Carion. Wykonawcy: James McAvoy, Claire Foy, Jamie Michie.

Mój syn to zrealizowany w nowatorski sposób detektywistyczny thriller o zaginięciu młodego chłopca. W roli ojca poszukującego swojego syna zobaczymy Jamesa McAvoya, który nigdy nie otrzymał scenariusza filmu, nie zdradzono mu nawet, jak kończy się historia. To, co widzowie zobaczą na ekranie, to w całości improwizacja aktora reagującego na to, jak zachowują się jego ekranowi partnerzy, m.in. wtajemniczona w fabułę, grająca matkę chłopca Claire Foy. Dzięki temu zabiegowi McAvoy rewelacyjnie wczuł się w rolę człowieka, którego życie owiane jest tajemnicą, i który nie zawaha się przed niczym, by uratować swoje dziecko.

mp / czecho.pl
źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kino Świt

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Świt" podaj