Reklama

Rozrywka

  • 5 maja 2022
  • wyświetleń: 1302

Czwarta odsłona cyklu Nie tylko Chopin: Avery Gagliano

Materiał partnera:

Kolejną artystką, która wystąpi w Cavatina Hall w ramach cyklu "Nie tylko Chopin" będzie Avery Gagliano. Koncert odbędzie się 29 maja o godzinie 18.00.

Cavatina Hall


Avery Gagliano, zdobywczyni pierwszej nagrody i nagrody za najlepszy koncert na 10. National Chopin Piano Competition w 2020 roku, jest młodą artystką, która porywa publiczność swoją wrażliwością, głębią emocjonalną i ekspresją muzyczną. Występowała na festiwalach i w salach koncertowych, takich jak: Verbier Festival Academy, The Gilmore, Ravinia Festival, Aspen Music Festival, Louis Vuitton Foundation w Paryżu, Jay Pritzker Pavilion w Millennium Park w Chicago, WQXR Greene Space, WRTI Performance Studio i Grammy Salute to Classical Music w Carnegie Hall.

Jako solistka współpracuje z szeregiem orkiestr w Stanach Zjednoczonych, w tym z Aspen Philharmonic Orchestra, Tuscarawas Philharmonic, MostArts Festival Orchestra, Capital City Symphony, National Chamber Ensemble, a ostatnio z Oregon Mozart Players. Jest także zapaloną kameralistką i występuje gościnnie z Jupiter Symphony Chamber Players.

Cavatina Hall


Avery Gagliano otrzymała Nagrodę Publiczności na Cliburn International Junior Piano Competition 2019, była laureatką pierwszej nagrody Aspen Music Festival Concerto Competition i MostArts Festival Piano Competition, wygrała również ogólnokrajowy konkurs YoungArts 2019. Jest absolwentką Verbier Festival & Academy 2019 oraz Lang Lang International Music Foundation, czteroletnią laureatką stypendium US Chopin Foundation Scholarship, nominowaną do nagrody Inaugural Outstanding Young Artist Achievement Award przyznawanej przez National Chamber Ensemble. Kilkukrotnie wystąpiła w programie „From The Top” w National Public Radio (NPR).

Avery Gagliano pochodzi z Waszyngtonu, gdzie studiowała u Mariny Aleksiejewej. Artystka mieszka obecnie w Filadelfii i studiuje w Curtis Institute of Music pod kierunkiem Gary’ego Graffmana i Roberta McDonalda; studiowała również u Jonathana Bissa w tej samej uczelni.

Nie tylko Chopin: Avery Gagliano
29.05.2022 godz. 18:00

Bilety dostępne na stronie cavatinahall.pl oraz w kasie biletowej (ul. Dworkowa 2, Bielsko-Biała)Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Cavatina Hall" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Cavatina Hall

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Cavatina Hall" podaj